Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Bugün susan Erdoğan 2011’de İstanbul Sözleşmesi’ni destekliyordu!

Kamuoyunda ve özellikle iktidar kanadında tartışmalara yol açan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan henüz net tavır almadı. Ancak 2011’de sözleşmeye destek mahiyetindeki sosyal medya paylaşımı tekrar gündeme geldi.

BOLD – Kadına şiddete karşı duruşla özdeşleşen İstanbul Sözleşmesi üzerindeki tartışmalar sürüyor. Bilhassa iktidar partisinde fikir ayrılıklarına yol açan Sözleşme ile ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan şimdiye kadar lehte veya aleyhte açıkça konuşmadı.

SÖZLEŞMENİN İMZAYA AÇILDIĞI SENE ATILMIŞ

Tam da bu ortamda Erdoğan’ın 2011’de yaptığı ve İstanbul Sözleşmesi lehindeki Twitter paylaşımı ortaya çıktı. Sözleşmenin imzaya açıldığı seneye ait mesajda AKP liderinin, “Kadına Şiddet Artık ‘İnsan Hakkı İhlali.’ Sözleşme, Türkiye’nin öncülüğünde hazırlandı” ifadeleri yer alıyor.

Tayyip Erdoğan’ın küçük kızı Sümeyye Bayraktar’ın yönetiminde yer aldığı KADEM, İstanbul Sözleşmesi’ne destek verdi.

MYK TOPLANTISI ERTELENDİ YENİ ZAMAN BELLİ DEĞİL

Öte yandan AKP’deki İstanbul Sözleşmesi tartışması devam ediyor. Hafta içi yapılması gereken Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı, ileri tarihe ertelendi. Tayyip Erdoğan, ‘Ankara dışında’ olduğu gerekçesi ile ötelenen toplantının ne zaman yapılacağı henüz netleşmedi. Toplantıda, başta kadın örgütleri, toplumun geniş kesiminin sahip çıktığı Sözleşme ele alınacaktı.

İstifası istenen Berat Albayrak’a AKP’lilerden kopya mesajla destek

Politika

Seçmenin 7,1’lik kısmı sandığı protestoya hazırlanıyor

MetroPOLL Araştırma’nın son çalışmasına göre kararsız oranı yüzde 11,2. Seçimi protesto edeceğini belirten yüzdesi 7,1. İktidar AKP’nin oyu 31,3 ortağı MHP’ninki 7,5. Ana muhalefet CHP ise 21,2 düzeyinde.

BOLD – MetroPOLL Araştırma CEO’su Özer Sancar, son seçim anketi sonuçlarını sosyal medyadan ilan etti. ‘Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?’ sorusuna, kararsızlar dağıtılmadan, katılımcıların yüzde 31,3’ü AKP, 21,2’si CHP, 7,6’sı HDP, 7,6’sı İyi Parti, 7,5’i MHP, 1,4’ü Saadet Partisi, 0,8’i DEVA Partisi, 0,7’si Gelecek Partisi cevabını verdi. Çalışmada ‘kararsız’ oranı yüzde 11,2 ‘protesto oy kullanacağım’ diyenler 7,1, cevap vermeyenler ise 2,5 şeklinde ortaya çıktı.

Suriyeli mülteci aileye Ceylanpınar’da darp, çıplak arama ve gasp

Okumaya devam et

Politika

Cumhurbaşkanlığı anketinde sürpriz sonuç: Fatih Erbakan yüzde 51,5

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı yüzde 51,5 ile ilk sırada gösteren ‘cumhurbaşkanlığı seçim araştırması’ sosyal medyada espri konusu oldu. Ankete göre Erbakan’ın en yakın rakibi yüzde 26,5 ile Mansur Yavaş. Tayyip Erdoğan ise 19,5’te kaldı.

BOLD – Milli Araştırma isimli sosyal medya hesabının ‘cumhurbaşkanlığı seçim araştırması’ paylaşımı sanal âlemi salladı. 2 bin 233 oyun kullanıldığı belirtilen anket sonucuna göre Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan yüzde 51,5 ile ipi göğüsledi. Erbakan’ı yüzde 26,5 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 19,5 ile AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan takip etti.

ÇALIŞMAYI GENEL MERKEZDE YAPTIYSANIZ NETİCE ÜZÜCÜ

Sosyal medyada esprilere yol açan sonuçlarla ilgili CHP’li Mücahit Avcı, “Araştırmayı Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde yaptığınızı düşündüğümüzde üzücü bir sonuç” yorumu yaptı.

“Millet İttifakı sürecek çünkü…”

Okumaya devam et

Politika

“Millet İttifakı sürecek çünkü…”

Türkiye’nin parlamenter sisteme taşınması ihtiyacının devam ettiğini belirten İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, “Hedef ortadan kalkmadı o nedenle Millet İttifakı yürümeye devam edecek” açıklaması yaptı.

BOLD – İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Milet İttifakı’nın geleceği ile ilgili konuştu. “Her partinin hedefi, tek başına iktidar. İttifaklar, bu ucube rejimin mecbur tuttuğu bir ön koalisyon. Şu an Türkiye’nin ihtiyacı, Millet İttifakı’nın baştan belirlediği Türkiye’yi yeni bir parlamenter sisteme taşımak. Bu hedef ortadan kalkmadı o nedenle Millet İttifakı yürümeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

ARAŞTIRMALAR YAYILIMIN YÜZDE 80 ARTTIĞINI GÖSTERİYOR

İktidarın korona salgınını iyi yönetemediğine dikkat çeken Çıray, “Bundan sonra da yürütebileceklerini sanmıyorum. Araştırmalar yayılımın yüzde 80 arttırdığını gösteriyor. Derin ekonomik kriz belası da  başladı. Krizle Kovid-19 bir araya gelince hükumetin eli ayağı iyice dolaştı. Beceriksiz yönetime geçtiler. Bugün çektiklerimizin altında bu yatıyor” dedi.

Ahmet Davutoğlu’ndan AKP ve ortağı MHP’ye “Bu yıkımınızın resmidir”

Okumaya devam et

Popular