Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Sosyal mesafesiz hafızlık eğitimi tepki çekti

Sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı Akhisar’daki Zeytinliova Hafızlık Merkezi kursuna alınan öğrencilere test bile yapılmadı. 30 metrekarelik alanda, sosyal mesafeye uyulmadan yapılan eğitim faaliyetleri tepki çekti.

BOLD – Pandemi nedeniyle geçen yıl sekteye uğrayan okulların bu yıl açılacağı tarih tartışılırken Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’an kursları önlemlerin dışında tutuldu. Manisa’nın Akhisar ilçesinde bulunan “Zeytinliova Hafızlık Merkezi” kursu, yeni eğitim öğretim dönemi için yüz yüze eğitimlere başladı.

MÜFTÜDEN “KONTENJAN YARIYA DÜŞÜRÜLDÜ” SAVUNMASI

Cumhuriyet’ten Muhammed Özmen’in haberine göre burada eğitim görecek çocuklar yatılı kurs binasına test yapılmadan alındı. 30 metrekarelik mescitlerde 30 öğrenci, sosyal mesafe kurallarına uyulmadan eğitim görüyor. Akhisar Müftüsü, kontenjanın yarıya düşürülerek eğitime başlandığını, açılışın il sağlık müdürlüğünün bilgisi dahilinde olduğunu savundu. İlçe kaymakamı ise kursun açılışına ilişkin bilgisi olmadığını, ilçe hıfzıssıhha kurulunun bu yönde bir kararının bulunmadığını söyledi.

CHP’Lİ BAKIROĞLU: BU YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ

Manisa milletvekili Ahmet Vehbi Bakıroğlu, kurs açılışının salgına karşı risk oluşturduğunu belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların 21 Eylül’de açılıp açılmayacağının henüz kesin olmadığını, salgının büyüyebileceğini ifade eden Bakıroğlu, “Bakanlık bir sınıfta 14 kişinin bulabileceğini söylerken burada 30 öğrenci 30 metrekarede bulunuyor. Bu durum ülkenin gerçekleriyle örtüşmemekte” dedi. Bakıroğlu, Akhisar’ın salgının başından bu yana en çok vaka görülen yerlerden biri olduğunu aktararak, “Hal böyleyken bu kursun açılmasına karar vermek akıllara zarardır, insan hayatıyla oynamaktır. Bu yanlıştan mutlaka dönülmesi lazım” dedi.

TOPLUM SAĞLIĞI AÇISINDAN DA RİSK BÜYÜK

Kursun açılmasının yasal bir zemininin bulunmadığını vurgulayan Manisa Tabip Odası Başkanı Şuhut Duran da o koşullarda verilecek eğitimin risk oluşturacağını kaydetti. Duran, kursta pandemi koşullarına uygun bir ortam oluşturulmadığını vurgulayarak, “Hiçbir onay almadan böyle bir kursun açılmasını doğru bulmuyoruz. Denetimin sağlık müdürlüğünde olması gerekiyor. Sonuçta burada çocuk yaşta öğrenciler bulunuyor, otokontrolü sağlayacak durumda değiller. Bu koşullarda eğitim verilmesi çocukların sağlığı ve toplum sağlığı açısından büyük risk oluşturacak” dedi.

Korona yolsuzluğu: 9 liralık kite 60 TL verildi, devletin zararı 100 milyon TL

Gündem

Borçlarını ödeyemeyen çiftçi kendini astı

İzmir’in Torbalı ilçesinde tarlalarını satmasına rağmen biriken borçlarından kurtulamayan 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım kendini asarak intihar etti.

BOLD – İzmir’in Torbalı İlçesi Pamukyazı Mahallesi’nde 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım, eşinin kahvaltı hazırladığı sırada kendisini yatak odasına asarak intihara kalkıştı.

Ailesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Yıldırım’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yıldırım’ın cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

TARLALARINI SATTI

Ekonomik sıkıntıda olduğu öğrenilen Yıldırım’ın, tarlalarını satmasına rağmen borçlarını kapatamadığı için bunalıma girdiği öğrenildi.

10. büyük ekonomi hayalinden domatesi taneyle satış dönemine

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 genç geri dönmedi

Çevre eğitimi almak üzere Almanya’nın Hannover şehrine giden 43 kişi Almanya’da kalmaya karar verdi. Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin projesi kapsamında giden gençlerin neden dönmediğinin araştırılması için müfettiş görevlendirildi.

BOLD – AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için yurt dışına gönderdiği 45 kişiden 43’ü geri dönmedi. Sözcü gazetesinden Evren Demirbaş’ın haberine göre, Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşüldü.

CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Günnur Tabel, 15-27 Eylül 2020 arasında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek’ projesi kapsamında Almanya’ya gönderildiğini, ancak gönderilen 45 kişiden 43’ünün geri dönmediği açıkladı.

Tabel, “Hizmet pasaportu ve vize alan bu kişilerin neden geri dönmediğine dair tek bir bilgiye sahip değiliz. Dernek yönetimi farklı açıklamalarda bulunuyor, herkes olayın iç yüzünü öğrenmek istiyor. Nedense başkanımız hâlâ susuyor, bu olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olaya meclisi kim alet etti, kimler götürüldü, amacı neydi? Bunları öğrenmek hem meclis üyelerinin hem Yeşilyurt halkının hakkıdır.” dedi.

Olayın araştırılması için ise mülkiye başmüfettişi görevlendirildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in ipini kim, neden, nasıl çekti?

Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyonda 63 kişi gözaltına alındı. Erdoğan rejiminin ‘yerli ve milli mafya’sı Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti?

BOLD – Gazeteci-yazar Adem Yavuz Arslan Sedat Peker’in evine ve adamlarına yapılan operasyonları Youtube kanalında değerlendiriyor. Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti? Alaattin Çakıcı bu işin neresinde? Hükümet içindeki çatlakların bu işte etkisi oldu mu? Süleyman Soylu’nun rolü nedir? Erdoğan rejimi, Peker’in ipi çekerek uluslararası arenada gelmekte olan bir dosyadan mı kurtulmaya çalışıyor?

Sedat Peker’in eşi: Kızımın odasına silahla girdiler özel harekat polisi eğitilmeli

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0