Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Halkının toprağını, deresini, keçisini, geyiğini satmış iktidar bizim evimize göz dikmekten çekinmeyecektir

Mahkemenin 4 dakikada aldığı kararın 40 yıllık emeği olduğunu söyleyen Can Dündar, 15 gün içinde dönmemesi durumunda hakkında çıkarılacak ‘Kaçak’ kararına tepki gösterdi.

BOLD- Silah yüklü MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğrafları Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemde yayınladığı gerekçesiyle yargılanan Can Dündar hakkında, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi ”Kaçak” kararı çıkarmaya hazırlanıyor. Kararın ardından, Can Dündar’ın 15 gün içinde mahkemeye gitmesi gerekiyor. Aksi takdirde Dündar’ın mal varlığına el konulacak.

40 YILLIK EMEĞİMİZ

Dündar, mahkemenin aldığı karara sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile tepki gösterdi. Gazetecilik dışında hiçbir geliri olmadığına dikkat çeken Dündar: “40 yıldır gazetecilik dışında hiçbir iş yapmadım. Alın terimizle kazandığımız parayla, eşimin ve benim üzerime kayıtlı bir evimizle yazlığımız var. Bir de rahmetli babamdan kalan, halen yalnız annemin oturduğu ev…Mahkemenin 4 dakikada elkoyduğu, bizim 40 yıllık emeğimiz” ifadelerini kullandı.

MAHKUMİYET KARARI YOK

Hakkında bir çok dava olduğunu söyleyen Dündar: ”Halen Gezi Davası’ndan Cumhuriyet’e, MİT TIR’ları davasından Özgür Gündem’e, 17-25 Aralık dosyasından Erdoğan’a hakaret davasına kadar, süren çok sayıda davam var; ancak hakkımda verilmiş hiçbir mahkumiyet kararı yok” dedi.

ASIL NİYETİ ANLADIM

Adliye çıkışı uğradığı silahlı saldırıyı hatırlatan Dündar: ”Hükumetin illegal operasyonunu, yolsuzluk dosyasını yazdığım için yargılandım,tutuklandım,hapis yattım. Tahliyeden sonra bile defalarca yurtdışına çıkıp döndüm. Ancak Adliye önündeki silahlı saldırıdan sonra tetikçi hemen salınıp kahraman muamelesi görünce asıl niyeti anladım.” diye konuştu.

YARGIÇLARIN EMİRLE HÜKÜM KESTİĞİ BİR ADALET

AKP’nin muhaliflerini mezarda veya hapiste çürütmeye kararlı olduğunu belirten Dündar: ”İkisinde de olmayanlar ya sustu veya hayatını riske ederek mücadele veriyor. Savcıların talimatla dava açtığı, yargıçların emirle hüküm kestiği bir adalete teslim olmamı istiyor, “Yoksa mallarına elkoyarız” diyorlar” dedi.

Dündar açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı: ”Bu halkın 100 yıllık birikimine el koyup tüketmiş, ülkenin toprağını ormanını, deresini gölünü, keçisini geyiğini, Cumhuriyet’in asırlık kurumlarını satmış bir iktidar, bizim evimize göz dikmekten çekinmeyecektir elbette… Ama nihai hükmü, tarih verecektir. 27 Mayıs’ın, 12 Mart’ın, 12 Eylül’ün belgesellerini yaptım. Mutlak gücün mutlaka bozduğunu, sonunda gücü kötüye kullananları vurduğunu, adaletsiz tahtın, sultanlara, cuntacılara, diktatörlere bile kalmadığını tanıklardan dinledim, ekranda sergiledim. Bugün 17 Eylül… Zulümle yönetmiş, hukuku hiçe sayarak muhaliflerini ezmiş bir iktidarın hazin sonunu yazan bir tarih yaprağı… Bize düşen, ülkemizin bir daha böyle hazin sonlar yaşanmadan, sonu gelmiş bu baskı rejiminden kurtulabilmesi için mücadele etmektir.”

SON NEFESİMİZE KADAR

Baskılara rağmen gazetecilik yapmaya devam edeceğini belirten Dündar: ”Dost ve düşman bilsin ki, bütün kayıplarımıza rağmen doğru bildiğimizi cesaretle, inançla, inatla söylemeye devam edeceğiz. Son nefesimize kadar…” dedi.

Can Dündar gazete ilanıyla çağrılacak gelmezse mal varlığına el konulacak

Gündem

Bakan Koca’nın “Doluysa minibüse binmeyin” çözümü sosyal medyayı salladı: Ata mı binelim?

İstanbul’daki minibüs şoförlerinin koronavirüs tedbirlerine uymadığını söyleyen Bakan Koca’nın vatandaşlara yaptığı “doluysa binmeyin” uyarısı minibüse binmek zorunda olanların tepkisini çekti.

BOLD – Koronavirüs tedbirlerine uymayan minibüsler için halkı uyaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Doluysa binmeyin” dedi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, vatandaşlardan konuyla ilgili gelen şikayetlerin olduğunu söyleyen Koca: “İstanbul’da dolmuş şoförleri içinden bazılarının, salgına rağmen, kapasitelerinden fazla yolcu aldıkları yönünde şikayetler artmaya başladı. Lütfen, fazla yolcu taşıyan dolmuşa binmeyin. Yolcu kapasitesi denetimi yapan Emniyet birimlerine yardımcı olsun” dedi.

BOŞ GELMİYOR

Koca’nın bu sözleri sabah işe gitmek zorunda olan çalışanların tepkisini çekti. Bakanın paylaşımını yorumlayan bir sosyal medya kullanıcısı “Boş gelmiyor hocam” derken bir başka kullanıcı ise hastanelerdeki kalabalığın fotoğrafını paylaşarak, “Doluysa gitmeyin” ifadelerini kullandı.

Çözümü bilimsel bulduğunu söyleyerek Koca’nın paylaşımını ti’ye alan Dilek Yücel adlı kullanıcı ise “Dolmuşa binmeyin oldu bakan. O zaman ata bineriz” dedi.

Sağlık Bakanlığında tablo skandalı: 68 yeni hastayı unuttular

 

Okumaya devam et

Gündem

Sağlık Bakanlığında tablo skandalı: 68 yeni hastayı unuttular

Sağlık Bakanlığının 19 Ekim’e ait paylaştığı güncel koronavirüs verilerini içeren tabloda, yeni hasta sayısının 68 kişi eksik kayda geçtiği ortaya çıktı.

BOLD – Sağlık Bakanlığının kamuoyuyla paylaştığı koronavirüs tablodaki çelişki sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmadı. Bakanlığın 18 ve 19 Ekim günlerine ilişkin paylaştığı koronavirüs tablosu karşılaştırıldığında bugünkü yeni hasta sayısı 68 kişi eksik çıktı. Sosyal medya kullanıcıları hatayı fark ederek duruma tepki gösterdi.  Tabloda bin 958 olarak yer alan hasta sayısı, bakanlık tarafından daha sonra 2 bin 26 olarak güncellendi. Verileri sosyal medya hesabından da paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hataya ilişkin bir düzeltme yapmadı.

Günlük resmi koronavirüslü hasta sayısı 2 bine dayandı: Bugün 75 kişi hayatını kaybetti

 

Okumaya devam et

Gündem

Yeni Türkiye’de İnfaz Memuru Kenan Düşünceli de mahkemenin kararını takmıyor

Cezaevinde lenf kanseri olan kursiyer Teğmen Ercan Dağhan durumu için hastaneye yazı yazılmasını isteyen mahkemenin karar yazısı, gardiyan Kenan Düşünceli tarafından ilgili yerlere ulaştırılmıyor.

BOLD – Dört yıldır Ankara Sincan Cezaevinde tutuklu olan kursiyer teğmen Ercan Dağhan, 10 gündür lenf kanseri teşhisiyle Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 4. katında tedavi görüyor. Dağhan’ın ailesi cezaevinde kanser olan çocuklarının tedavi edilebilmesi için tahliye edilmesini istiyor.

Ercan Dağhan’ın yargılandığı 4. Ağır Ceza Mahkemesi de cezaevine gönderdiği ‘Acele’ ibareli yazıda, Dağhan’ın hastalığından ötürü cezaevine kalıp kalamayacağına ilişkin hastaneye yazı yazılmasını istedi.

PATOLOJİ SONUCU ÇIKSIN SONRA

Mahkemenin yazısını paylaşan baba Muharrem Dağhan ise ilginç bir iddiayı sosyal medya hesabından dile getirdi. Baba Dağhan, oğlu için mahkemeden gönderilen yazının infaz Memuru Kenan Düşünceli’nin elinde olduğu ve ilgili yere ulaştırılmadığını söyledi. Dağhan paylaşımında şu ifadeleri kulandı: “Oğlum Ercan Dağhan için 4.ağır ceza mahkemesinin göndermiş olduğu yazıyı infaz memuru KENAN DUSUNCELİ hastaneye hocalara teslim etmiyor elinde tutuyor. Ben telefonla ulaştım kendisine, neden yazıyı teslim etmediniz diye. Patoloji sonucu çıksın ondan sonra diyor.”

BİLDİĞİN YERE ŞİKAYET ET

Gardiyan Düşünceli’nin kendisini doktorların yerine koyduğunu söyleyen Dağhan: “Ben söyledim. Neden teslim etmiyorsunuz ‘Sizin hakkınızda Cumhuriyet Savcısına suç duyurusunda bulunacağım’ dedim. ‘Bildiğin yere şikayet et’ diyor. Nereden alıyor bu gücü. Kendisini doktor heyetinin yerine koyuyor” ifadelerini kullandı.

Kanser hastası Ercan Dağhan’a mahkum yatağında kelepçeli işkence!

Okumaya devam et

Popular