Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Kılıçdaroğlu: İddiaları Selahattin Demirtaş alacak şeref madalyası gibi göğsüne takacak

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, mahkemede yaptığı savunma sırasında Başsavcı Yüksel Kocaman’ı hedef gösterdiği gerekçesiyle hakkında düzenlenen iddianamenin Demirtaş’a şeref madalyası olacağını söyledi.

BOLD- Halk TV’ye konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şirin Payzın’ın sunduğu Sözüm Var adlı programda gündemi değerlendirdi.

İlk olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Anayasa Başkanı Zühtü Arslan ile girdiği polemiğe değinen Kılıçdaroğlu: “Bir yargıcın vermesi gereken cevap. Soylu bu cevabı kavrayabiliyor mu? Endişelerim var. Bisiklete binip gezebilirsin gibi ifadeleri var bunlar doğru değil” dedi.

CÜBBELİ AHMET’iN İDDİALARI

Kılıçdaroğlu, Cübbeli Ahmet lakaplı İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü’nün hafta sonu yaptığı, “Türkiye’de silahlanan selefi örgütler iç savaş hazırlığında” açıklamaları için ise: “Ondan daha ciddi olanı şu; Bir kişi (Cübbeli Ahmet) televizyonlara çıktı. Bunu söyleyen kim? Eğer savcılar beni davet ederse hangi cemaatin nerelerde silahlandığını onlara söylerim. Merak ediyorum bu ülkenin istihbarat servisi yok mu? O ekolden gelen bir kişi bunu biliyorsa, kendisinin rakibi olarak gördüğü onların silahlandığını biliyorsa… Ve savcılık onun söyleminden sonra harekete geçiyorsa… O zaman sormak lazım bu ülkenin istihbarat birimi yok mu?” diye sordu.

GİDİCİSİNİZ

Bu silahlanmanın ülkenin güvenliği için ilerde ciddi sorunlar oluşturabileceğini belirten CHP Lideri: “Demokrasi açısından insanlar açısından sorun oluşturabilir. Ancak biz sandık güvenliği açısından… Sandığa sonuna kadar sahip çıkacağız. Gücünü akıldan değil de gücünü silahtan alanlar, dünyanın hiçbir yerinde başarılı olamazlar. Gücünüzü akıl ve bilimden kullanıyorsanız, korkmayacaksınız. O ülkenin geleceği güzeldir. Ancak gücünüzü silahtan, ne olursa olsun ben kalayım diyerek alıyorsanız, gidicisinizdir. Polis orada, ordu orada, ne güvenliği. Her şey onların elinde. Biz gazetelerden, il başkanlarımızdan, bürokratlardan bize yansıyan bilgileri değerlendiriyoruz. Hem elinizde silahlı güç olacak hem de güvenlikten bahsedeceksiniz. Bütün ülkeler kendi bilgilerini normal alanda paylaşmazlar” dedi.

NİKAHTAN SARAY’A GİDEN SAVCI

Nikah masasından kalkar kalkmaz Saray’a giden Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ı da eleştiren Kılıçdaroğlu: “Bir savcı evlenebilir, mutluluk dileriz. Evlenir evlenmez Saray’a gidemezsin. Cumhuriyetin savcısı diyemeyiz ona. Erdoğan’ın avukatlarından talimat aldıklarında, savcıların o avukatların sigara küllerini dökmek için kül tablası getirdiklerini biliyoruz. Ama bunların sayısı çok az. Tazminat davalarımdan da tanık olduğum durumlar var. İstenilmeyen bir karar alındığından, farklı şekillerde kararlar değiştiriliyor. Akıllarını saraya kiralamış kişilere yargıç demiyoruz biz. Bir hakim herhangi bir kahvede, lokantada oturamaz… Bunlar özel yaşamlarına da dikkat etmek zorundalar. Onlar Adaleti temsil ediyorlar” ifadelerini kullandı.

DEMİRTAŞ’A İDDİANAME

Kılıçdaroğlu, mahkemede yaptığı savunma sırasında Başsavcı Yüksel Kocaman’ı hedef gösterdiği gerekçesiyle hakkında iddianame düzenlenen Selahattin Demirtaş için şunları söyledi: “Bu tür iddiaları aslında Selahattin Demirtaş alacak göğsüne şeref madalyası olarak takacaktır. Ne söylemiş yani? ‘Savcı dikkat etmek zorunda.’ Savcı eleştirilmeyecek mi? Yargıç eleştirilmeyecek mi? Onlar eleştirinin tamamen dışında mı? Adaletsizlik olacak, ben adaletsizliği eleştirmeyeceğim! Neden? “Efendim savcı bey rahatsız oluyor” olmaz efendim! Herkes eleştirinin ne kadar değerli olduğunu önce bilecek. Ve o eleştiriye kulak kabartacak. Biz neden yargı bağımsızlığı temelden yara alıyor diyoruz? Bu nedenle. Eğer siz birinin söylediğini ertesi gün talimat olarak görüp hemen iddianame düzenlerseniz…. Öte yandan aylardır, yıllardır içeride olan hakkında bir iddianame dahi hazırlamazsanız, hapishanede biraz daha kalsın… Biraz daha beklesin diye derseniz o ülkede adaletten söz edemezsiniz.”

Balayından önce Saray’a giden başsavcı için Demirtaş’a iddianame

 

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular