Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Melek Çetinkaya: 2 ay tutuklu kaldım sesimi daha çok duyurdum

İki aydır Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, sesini kısmak için tutuklandığını ama iki ayda daha çok sesini duyurduğunu söyledi.

BOLD – 15 Temmuz’dan sonra müebbet hapis cezasına çarptırılan Hava Harp Okulu 1. sınıf öğrencisi Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi olan Melek Çetinkaya 4 yıldır oğlu ve tüm tutuklu askeri öğrenciler için adalet arıyor. Askeri Öğrencilere Adalet İstiyoruz sloganıyla birçok eylem yapan Melek Çetinkaya, 12 Temmuz’da Akit TV’de katıldığı programda ‘Cemaat mensubu komşularım vardı. İyi insanlardı.” dediği için 16 Ağustos’ta suçu ve suçluyu övdüğü ve terör örgütü propagandası yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı. Bir gün sonra tutuklanıp cezaevine gönderildi.

2,5 aylık tutukluluktan sonra 21 Eylül 2020 Pazartesi günü tahliye edilen Melek Çetinkaya DW’ya verdiği röportajda “Beni sesimi kısmak için içeri attılar ama ben iki ayda sesimi daha çok duyurdum” dedi.

“O ÇOCUKLARIN NE KADAR YORGUN OLDUĞUNU GÖRDÜM”

İçeride oğlu ile aynı dönemden olan Harbiyeli Şüheda Sena Söğütalan ile aynı koğuşta kaldığını ifade eden Çetinkaya, “O çocukların ne kadar yorgun olduğunu gördüm. Şüheda bende annesini görüyordu, ben ondan Furkan’ı görüyordum.” diye konuştu.

Kendisine isnat edilen suçların cezaevine girmesi için yeterli olmadığını ifade eden Çetinkaya, “Ben Cemaat’ten tanıdığım insanlara terörist demediğim için tutuklandım. Aslında bu suçun yatarı yok. İlk defa ben hapis yattım. Bunun yanına terör propagandasını eklediler. Ben içerideyken terör propagandası kaldırıldı. Bana Cemaat’in terör örgütü olup olmadığı soruldu. Ben de geneli bilmiyorum ama benim tanıdığım insanları düşündüğümde onların terörist olmadıklarını düşündüğümü söyledim.” ifadelerini kullandı.

Melek Çetinkaya müebbet hapis alan oğlu için eylemlerine devam edeceğini de belirtti. Melek Çetinkaya’nın bir sonraki duruşması 28 Aralık 2020’de görülecek.

355 ASKERİ ÖĞRENCİYE MÜEBBET

Adalet Bakanlığı’nın verilerine göre 15 Temmuz’dan sonra 355 askeri öğrenci anayasal düzeni ihlal ettikleri gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Öğrencilerin dosyası 1,5 yıldır Yargıtay’da bekletiliyor.

Gündem

Bakan Koca’nın “Doluysa minibüse binmeyin” çözümü sosyal medyayı salladı: Ata mı binelim?

İstanbul’daki minibüs şoförlerinin koronavirüs tedbirlerine uymadığını söyleyen Bakan Koca’nın vatandaşlara yaptığı “doluysa binmeyin” uyarısı minibüse binmek zorunda olanların tepkisini çekti.

BOLD – Koronavirüs tedbirlerine uymayan minibüsler için halkı uyaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Doluysa binmeyin” dedi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, vatandaşlardan konuyla ilgili gelen şikayetlerin olduğunu söyleyen Koca: “İstanbul’da dolmuş şoförleri içinden bazılarının, salgına rağmen, kapasitelerinden fazla yolcu aldıkları yönünde şikayetler artmaya başladı. Lütfen, fazla yolcu taşıyan dolmuşa binmeyin. Yolcu kapasitesi denetimi yapan Emniyet birimlerine yardımcı olsun” dedi.

BOŞ GELMİYOR

Koca’nın bu sözleri sabah işe gitmek zorunda olan çalışanların tepkisini çekti. Bakanın paylaşımını yorumlayan bir sosyal medya kullanıcısı “Boş gelmiyor hocam” derken bir başka kullanıcı ise hastanelerdeki kalabalığın fotoğrafını paylaşarak, “Doluysa gitmeyin” ifadelerini kullandı.

Çözümü bilimsel bulduğunu söyleyerek Koca’nın paylaşımını ti’ye alan Dilek Yücel adlı kullanıcı ise “Dolmuşa binmeyin oldu bakan. O zaman ata bineriz” dedi.

Sağlık Bakanlığında tablo skandalı: 68 yeni hastayı unuttular

 

Okumaya devam et

Gündem

Sağlık Bakanlığında tablo skandalı: 68 yeni hastayı unuttular

Sağlık Bakanlığının 19 Ekim’e ait paylaştığı güncel koronavirüs verilerini içeren tabloda, yeni hasta sayısının 68 kişi eksik kayda geçtiği ortaya çıktı.

BOLD – Sağlık Bakanlığının kamuoyuyla paylaştığı koronavirüs tablodaki çelişki sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmadı. Bakanlığın 18 ve 19 Ekim günlerine ilişkin paylaştığı koronavirüs tablosu karşılaştırıldığında bugünkü yeni hasta sayısı 68 kişi eksik çıktı. Sosyal medya kullanıcıları hatayı fark ederek duruma tepki gösterdi.  Tabloda bin 958 olarak yer alan hasta sayısı, bakanlık tarafından daha sonra 2 bin 26 olarak güncellendi. Verileri sosyal medya hesabından da paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hataya ilişkin bir düzeltme yapmadı.

Günlük resmi koronavirüslü hasta sayısı 2 bine dayandı: Bugün 75 kişi hayatını kaybetti

 

Okumaya devam et

Gündem

Yeni Türkiye’de İnfaz Memuru Kenan Düşünceli de mahkemenin kararını takmıyor

Cezaevinde lenf kanseri olan kursiyer Teğmen Ercan Dağhan durumu için hastaneye yazı yazılmasını isteyen mahkemenin karar yazısı, gardiyan Kenan Düşünceli tarafından ilgili yerlere ulaştırılmıyor.

BOLD – Dört yıldır Ankara Sincan Cezaevinde tutuklu olan kursiyer teğmen Ercan Dağhan, 10 gündür lenf kanseri teşhisiyle Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 4. katında tedavi görüyor. Dağhan’ın ailesi cezaevinde kanser olan çocuklarının tedavi edilebilmesi için tahliye edilmesini istiyor.

Ercan Dağhan’ın yargılandığı 4. Ağır Ceza Mahkemesi de cezaevine gönderdiği ‘Acele’ ibareli yazıda, Dağhan’ın hastalığından ötürü cezaevine kalıp kalamayacağına ilişkin hastaneye yazı yazılmasını istedi.

PATOLOJİ SONUCU ÇIKSIN SONRA

Mahkemenin yazısını paylaşan baba Muharrem Dağhan ise ilginç bir iddiayı sosyal medya hesabından dile getirdi. Baba Dağhan, oğlu için mahkemeden gönderilen yazının infaz Memuru Kenan Düşünceli’nin elinde olduğu ve ilgili yere ulaştırılmadığını söyledi. Dağhan paylaşımında şu ifadeleri kulandı: “Oğlum Ercan Dağhan için 4.ağır ceza mahkemesinin göndermiş olduğu yazıyı infaz memuru KENAN DUSUNCELİ hastaneye hocalara teslim etmiyor elinde tutuyor. Ben telefonla ulaştım kendisine, neden yazıyı teslim etmediniz diye. Patoloji sonucu çıksın ondan sonra diyor.”

BİLDİĞİN YERE ŞİKAYET ET

Gardiyan Düşünceli’nin kendisini doktorların yerine koyduğunu söyleyen Dağhan: “Ben söyledim. Neden teslim etmiyorsunuz ‘Sizin hakkınızda Cumhuriyet Savcısına suç duyurusunda bulunacağım’ dedim. ‘Bildiğin yere şikayet et’ diyor. Nereden alıyor bu gücü. Kendisini doktor heyetinin yerine koyuyor” ifadelerini kullandı.

Kanser hastası Ercan Dağhan’a mahkum yatağında kelepçeli işkence!

Okumaya devam et

Popular