Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Üyelerine Euro ile yolluk dağıtan RTÜK’ün harcamaları dudak uçuklattı

Sayıştay’ın TBMM’ye sunduğu RTÜK 2019 Yılı Denetim Raporunda, üyelerine Euro’yla yolluk dağıtan kurulun sadece yol harcamaları 2 milyon 338 bin olarak açıklandı.

BOLD- Muhalif kanalara verdiği ekran karatma ve para cezalarıyla gündemden düşmeyen Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bu sefer de yaptığı harcama kayıtlarıyla gündemde

Sayıştay’ın TBMM’ye sunduğu RTÜK 2019 Yılı Denetim Raporunda, kurulun yıl sonu bütçe harcama ve gelir kalemleri de yer aldı. Kurul’un geçtiğimiz yıl geliri 162 milyon 684 bin 20 lira 34 kuruş, gideri ise 155 milyon 274 bin 730 lira 8 kuruş.

Yurt dışı gezileri için üyelerine günlük 230 euro dağıttığı iddia edilen RTÜK’ün muhasebe kayıtlarına göre, 2019 yılında 2 milyon 338 bin 538 lira yolluk harcaması yapıldı. RTÜK’ün geçen yıl temsil ve tanıtma gideri 1 milyon 998 bin 178 lirayı buldu. RTÜK’ün para cezalarından kasasına giren miktar 4 milyon 821 bin 401 lira oldu.

ESKİ ÜYEDEN AÇIKLAYIN ÇAĞRISI

Kurulun harcırah giderleri daha önce RTÜK ile RTÜK eski üyesi Faruk Bildirici arasında da polemik konusu oldu. Bildirici, RTÜK üyelerinin gereksiz gezilere katılarak kamu kaynaklarının israf edildiğini belirterek, “RTÜK’ü şeffaf davranmaya ve son bir yıl içerisinde hangi üyeye -başkan dahil- ne kadar harcırah ödendiğini açıklamaya davet ediyorum” dedi.

RTÜK de Euro üzerinden ödenen harcırah giderlerinin açıklanmasını isteyen Bildirici’ye şöyle cevap verdi: “Kendisinde RTÜK takıntısına yol açan bu üyenin, gündemde kalabilmek adına yasal iş ve işlemleri yasa dışı eylemler gibi göstermesi içinde bulunduğu hezeyanın dışa vurumudur.”

Avrasya Tüneli garanti ödemesi 963 milyon kayda geçen 31 milyon!

Gündem

Zimmetine para geçirdiği iddia edilen eski kayyum görevden alındı

Kayyum olarak getirildiği Mardin Kültür Daire Başkanlığı döneminde hakkında zimmetine para geçirdiği iddia edilen Yakup Sarı, bu suçlama nedeniyle Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alındı.

BOLD – Eski Mardin Kültür Daire Başkanlığı kayyumu, Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı görevinden alındı. Sarı’nın kayyum görevi yaparken zimmetine para geçirdiği öne sürülüyordu.

KÜLTÜR DAİRE BAŞKANLIĞINA ATANMIŞTI

Cumhuriyet’ten Seyfettin Mete’nin haberine göre Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Sarı görevden alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı emrine çekildi. Vali Mustafa Yaman’ın HDP’li Ahmet Türk ve Figen Altındağ’ın yerine kayyum olarak atandığında Yakup Sarı da Mardin İl Milli Eğitim Müdürü görevini yaparken, Mardin Kültür Daire Başkanı’nın yerine kayyum olarak atanmıştı.

400 BİN LİRA FAZLADAN ÖDENMİŞ GİBİ GÖSTERİLDİ

Mardin Kültür Daire Başkanı’nın yerine kayyum atanıp başkanlık görevine getirilen Yakup Sarı, Nihat Hatipoğlu’nu Mardin’e getirerek konferans düzenledi. Sarı bu konferans için Hatipoğlu’na 60 bin lira öderken, bütçeden ise Hatipoğlu’na ödenmiş gibi göstererek, 400 bin TL’yi zimmetine geçirdiği iddia edilmişti. Sarı’nın dün görevden alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon biriminde görevlendirilmesinin bu dava ile ilgili olduğu ileri sürüldü.

KAYYUM VALİ HAKKINDA DA SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde kayyum dönemindeki usulsüzlük ve yolsuzluklara ilişkin mülkiye müfettişlerinin Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptıkları suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturmalar sürüyor. Bu kapsamda eski kayyum Mustafa Yaman hakkında soruşturma başlatıldı. Hakkında fezleke hazırlanan kayyum Yaman’a, milyonlarca lira parayı yandaşlara dağıttığı ve rüşvet aldığı iddiasıyla suçlamalar yöneltildi. Dosyasının bir örneği Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen Yaman’a ilişkin İçişleri Bakanlığı’nın yargılama izni vermesi bekleniyor.

3. dalga mı?: Korona hasta sayıları patladı

Okumaya devam et

Gündem

Diyanet İşleri Başkanı korona oldu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, koronavirüse yakalandı. Erbaş, genel durumunun iyi olduğunu duyurdu.

BOLD- Erbaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kovid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi. Milletten dua isteyen Erbaş, hastalara da şifa diledi.

 

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’ı zorlayan ikinci Halkbank Davası

ABD’de ikinci Halkbank Davası 3 Mayıs’ta başlayacak. Yargılama, Alman Der Spiegel dergisinin ifadesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk ekonomisini korkunç bir duruma sokabilir.

BOLD – Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye’yi çok yakından ilgilendiren bir dava var. Davanın sonunda Halkbank’a 20 milyar dolarlık bir ceza kesilebileceği ifade ediliyor. Reza Zarrab’ın itirafları davada önemli rol oynuyor. Biden’lı yeni dönemde Erdoğan için tünelin ucunda ışık görünmüyor.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0