Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Zindaşti’nin AKP’li Kuzu’ya şantajı iddianameye girdi: Daha çok şeyleri var abi ellerinde!

İranlı uyuşturucu baronu Zindaşti ile ilgili hazırlanan savcılık iddianamesinde bir video çözümünde, “Burhan Kuzu’nun daha çok şeyleri var abi ellerinde. Var yani ellerinde anladın mı abi” ifadelerinin yer alması dikkat çekti.

BOLD – İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti hakkında hazırladığı iddianamede örgütün yapısı ve örgütün lideri durumundaki Zindaşti hakkında detaylı incelemelere yer verildi. İddianameye giren bir video kaydında “Burhan Kuzu’nun da daha çok şeyleri var abi ellerinde. Var yani ellerinde anladın mı abi?” ifadesi dikkat çekti.

ORTAKLARINI İHBAR EDİP SERBEST KALDI

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre Zindaşti’nin defalarca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için başvurduğu ancak amacına ulaşamadığı belirtilen iddianamede, Zindaşti’nin Türkiye’deki ‘suç’ dosyasının 24 Eylül 2007’de Büyükçekmece’de 77 kilo eroin yakalanmasıyla başladığı kaydedildi. “Kamal-Kemal Sharifi Seydani” sahte kimliği ile tutuklanan Zindaşti, eski suç ortağı Cemal Nayır ve Parvis Kashavarz Omarabadi’yi İstanbul İl Jandarma Alay Komutanlığı Kaçakçılık Şubesine ihbar ederek muhbir statüsü kazanıp tahliye oldu.

KIZI VE ŞOFÖRÜ ÖLDÜRÜLDÜ

Yıllarca Türkiye’de sahte kimliklerle olaşan, bu kimliklerle silah ruhsatlar alan Zindaşti’nin uyuşturucu baronu olan rakipleriyle savaşı 2014 yılında Yunanistan’da 2 ton eroin yakalanmasıyla başladı. 26 Eylül 2014’te Büyükçekmece’deki trafik ışıklarında duran Zindaşti’nin lüks cipini iki kişi taradı. Zindaşti’nin kızı ve şoförü öldü. İddianameye göre Zindaşti bu olaydan sonra “intikam almak ve hasımlarını etkisizleştirmek amacıyla karşı eylemlere” başladığı belirtildi. İddianamede Zindaşti’nin birçok sahte isim ve kendi üzerine kayıtlı olmayan hatlar kullanıldığı bilgisine yer verilerek birçok cinayetin azmettirici olduğu belirtildi.

SORUŞTURMAYI YÜRÜTEN POLİSLERİ SATIN ALMIŞ

İddianameye göre Zindaşti rüşvet vererek kızının öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı yürüten polisleri satın aldı ve soruşturmada ismi geçen şüphelileri birer birer ortadan kaldırdı. Şüpheli polis memuru Ergül Kapukaya’nın Zindaşti’ye “Hasmını tanımıyorsun abi, adam 5 ay seni kovalamış ekip halinde” mesajını atarak bilgileri servis ettiği iddianamede yer aldı. İddianamede Kapukaya’nın yanı sıra aktif polislik görevini sürdüren Erkan K. ile emekli polisler Fatih Yılmaz, Gönen Kaya ve Güven Güzel şüpheli olarak yer alıyor.

KUZU’NUN ÇOK ŞEYLERİ VAR ELLERİNDE

Zindaşti’nin avukatı İlker Dağlı’nın dosyaya M.A., olarak kaydedilen bir kişiyle yaptığı video görüşme kaydının çözümüne de yer verildi. Videonun çözümünde M.A., İlker Dağlı’ya, “Burhan Kuzu’ nun da daha çok şeyleri var abi ellerinde. Var yani ellerinde anladın mı abi?” ifadelerini kullanıyor. Dağlı ise cevaben, “Ben açıkçası ne olmuş Kuzu’dur, odur, budur, müvekkilim falan filan onların hepsini attım bir kenara ben kendi derdimi düşünüyorum, şimdi diyorum ki arkadaş öldürülmeye çalışılan ben, onların elinden kaçan ben, p…. birbirini yemişler faturayı biz mi çekicez bana mı oynayacaklar ben onu düşünüyorum sadece” diyor.

Kanada’dan Türkiye’ye Karabağ yaptırımı: İhracat izinlerini askıya aldı

Gündem

Özür fayda etmedi, İstanbul’da vaka sayısı artıyor

Kadir Topbaş’ın sosyal mesafeye uyulmadan yapılan cenaze törenine katılıp özür dileyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da hasta sayısında artış olduğu açıklamasında bulundu. Koca’nın açıklaması ayrıca son günlerde İstanbul’da yapılan kalabalık AKP etkinliklerini akıllara getirdi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da vaka sayılarında artış olduğu konusunda uyardı. Bakan Koca, polikliniklerde hasta artışı olduğunun görüldüğünü söyledi.

POLİKLİNİKLERDE HASTA ARTIŞI VAR

Koca, İstanbul’da sağlık yöneticileriyle bir araya gelerek Kovid-19 salgınında son durumu değerlendirdi. Twitter hesabından toplantıya ilişkin paylaşım yapan Koca, “İstanbul’da sağlık yöneticilerimizle bir araya gelerek salgının seyrini değerlendirdik. Polikliniklerimizde hasta artışı olduğu görülüyor. İstanbul normalleşmenin örnek şehri olmalı. Bunu başaracak kararlılıktayız” dedi.

AKP GEÇEN HAFTALARDA KALABALIK ETKİNLİKLER YAPTI

Bakan Koca’nın açıklamaları AKP’nin son iki haftada İstanbul’da yaptığı kabalık etkinlikleri akıllara getirdi. Şubat ayı sonunda AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla AKP İstanbul 7. Olağan İl Kongresi, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. AKP İstanbul İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi de AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç’ın da katılımıyla yapıldı.

KADİR TOPBAŞ’IN CENAZE NAMAZINDA SOSYAL MESAFEYE UYULMADI

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu’nda Atlas 1948 İstanbul Sinema Müzesi’nin açılış programına katıldı. AKP’li Sancaktepe Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kadın Aile Merkezi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’in de katılımıyla açıldı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Koca, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Bakan Koca daha sonra sosyal mesafeye uymadığı için özür diledi.

Aşının parası çıktı: Halka 674 milyon TL korona cezası kesildi

Okumaya devam et

Gündem

Bir öğrenci daha serbest, Boğaziçi eylemlerinde tutuklu sayısı 8’e düştü

Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasını protesto eden Murat Can Demirci, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Demirci’nin tahliyesi ile Boğaziçi eylemleri nedeniyle tutuklu olan öğrenci sayısı 8’e indi.

BOLD – Boğaziçi Üniversitesi’ne dışarıdan rektör olarak atanan Melih Bulu’yu protesto ettikleri için tutuklanan öğrencilerden Murat Can Demirci tahliye edildi.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin ve öğrencilerinin, rektör olarak Melih Bulu’nun atanmasını protesto etmek amacıyla düzenledikleri eylemlere katılan Murat Can Demirci de tutuklanmıştı. Murat Can Demirci, avukatlarının tutukluğa yaptığı itirazı değerlendiren İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Halen Boğaziçi eylemleri nedeniyle tutuklu olan 8 üniversite öğrencisi daha bulunuyor.

 

Aşının parası çıktı: Halka 674 milyon TL korona cezası kesildi

Okumaya devam et

Gündem

Meriç 9 yaşındaki Nurefşan’a da mezar oldu

neslihan nurefsan teke

Annesi Neslihan Teke ile Meriç Nehri’nden Yunanistan’a geçmek isterken akıntıya kapılan 9 yaşındaki Nurefşan boğularak hayatını kaybetti. Küçük kız bugün cuma namazında son yolculuğuna uğurlandı.

BOLD – 4 Mart’ta günün ilk saatlerinde bir grup Meriç Nehri’nin Edirne’ye yakın bölümünden Yunanistan’a geçmek istedi. 9 yaşındaki Nurefşan ve annesi Neslihan Teke de grupla birlikte Meriç Nehri’nin kenarına geldi. Küçük kız suya düşerek akıntıya kapıldı. Olay üzerine nehri geçmek isteyen mülteciler de geriye döndü. Nurefşan Teke’nin cansız bedeni öğleden sonra acı olayın yaşandığı yere yakın bir noktada bulundu.

Küçük Nurefşan, bugün cuma namazından sonra toprağa verildi. Nurefşan, Türkiye’deki hukuksuzluklar nedeniyle Afrika’ya gitmek zorunda kalan ve 5 yıldır görmediği babasına kavuşmak için annesiyle birlikte Yunanistan’a geçmek istiyordu.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0