Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Sağlıkta kusurlu hizmetin bakanlığa bedeli 31 milyon TL

Bakanlık iki yılda, sağladığı kusurlu sağlık hizmeti nedeniyle 31 milyon 290 bin lira tazminat ödemek zorunda kaldı. Sayıştay, bakanlığın kusurdan sorumlu personelinden tazminat tutarını alamadığını belirledi.

BOLD – Sayıştay’ın Sağlık Bakanlığı 2019 yılı denetim raporuna göre bakanlık, geçen yıl sağlık hizmeti alanların, hizmette yaşanan kusurlar nedeniyle açtığı davalar sonucu yüklü miktarda tazminat ödemek zorunda kaldı.

KUSURLU PERSONELDEN TAZMİNAT TAHSİL EDİLEMEDİ

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre bakanlık söz konusu kusurdan sorumlu personelinden ise tazminat tutarını temin etmede eksiklikler yaşadı. 2019’da kusurlu hizmetten ödenen tazminat miktarı 9 milyon 783 bin 426 lirayı buldu. Sayıştay, kusurlu hizmet konusunda bakanlığı geçen yıl da uyarmıştı. 2018 yılı denetim raporuna göre, bakanlığa söz konusu nedenden 125 dava açıldı. Davalar sonucu 21 milyon 506 bin 788 TL tazminat ödendi. Bakanlık iki yılda, sağladığı kusurlu sağlık hizmeti nedeniyle 31 milyon 290 bin 211 TL tazminat ödemek zorunda kaldı.

KUSURLU HİZMET İÇİN SİGORTA DA YAPILMAMIŞ

Bu bilgilerin yanında, kusurlu sağlık hizmetine ilişkin kanunun hekimlere zorunlu tuttuğu sigortanın yaptırılmadığı ve bunun da bakanlıkça takip edilmediği görüldü. Raporda ayrıca, kusurlu tek personelin hekimler değil yardımcı sağlık personeli de olabileceği ve bu durumu önlemek için bir yasal düzenleme çalışması yapılabileceği kaydedildi.

Çorum Cezaevinde bir koğuştaki 40 mahkumda korona belirtileri başladı

Gündem

Yeni sokağa çıkma yasakları geliyor: Haftasonu tam haftaiçi geceleri

Koronavirüs için yeni tedbirlerin alınacağını söyleyen gazeteci Candaş Tolga Işık, haftasonları tam kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı geleceğini söyledi.

BOLD – Koronavirüs salgınında can kayıpları ve yeni vaka sayılarında her gün yeni bir rekor kırılıyor. Hafta başı yapılacak Kabine toplantısı sonrası, Bilim Kurulunun tavsiye kararları doğrultusunda bir dizi yeni koronavirüs tedbirinin açıklanması bekleniyor.

YIL SONUNA KADAR

Bu tedbirle ilgili gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından bazı duyumları paylaştı. Işık, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “HükUmet yarın yıl sonuna kadar uygulanacak yeni tedbirler almaya hazırlanıyor. Birçok önlem var masada son kararı kabine verecek ama blok bir sokağa çıkma yasağından ziyade haftasonları TAM kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı ihtimali daha güçlü görünüyor.”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da son günlerdeki konuşmalarında yeni tedbirler alınacağına dair sinyaller verdi.

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi. Böylece, Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 13 bin 558’e yükselirken toplam vaka sayısı da 494 bin 351 oldu.

Bugün iyileşen 4 bin 15 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı 400 bin 242’ye yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 3.4, toplam ağır hasta sayısının ise 5 bin 11 olduğu açıklandı.

verileri sosyal medyada hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bugün 6.439 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. Bu yükü başarıyla göğüsleyen sağlık çalışanlarımıza destek olun. Tedbirlere daha sıkı uyarak mücadeleye güç katın” dedi.

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Okumaya devam et

Gündem

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Eskişehir’de esnaf ziyareti yapan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf, “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz, çıldırdık artık” diyerek oynamaya başladı.

BOLD – DEVA Partisinin Eskişehir il kongresi için şehre giden Genel Başkan Ali Babacan, Odunpazarı’nda esnafı ziyaret etti. Babacan ziyaret sırasında ilginç bir sürprizle karşılaştı.

Ziyaret sırasında bir esnaf, Babacan’ı karşısında görünce oynamaya başladı. Oyun havası eşliğinde oynayan esnaf ekonomik krizden dert yandı.

Dertli esnaf kendisine doğru gelen Ali Babacan’a “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz. Çıldırdık artık” dedi.

Esnaf, Babacan’ı da karşılıklı oynamaya davet etti.

AKP’li Çamlı’nın babası, ecdat yadigarı çeşmeyi söktürüp yerine apartman dikmiş

Okumaya devam et

Popular