Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

HDP Milletvekili Piroğlu: Cumhur İttifakı çatırdıyor

HDP’li Musa Piroğlu, suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesinin derin devletin işi olduğunu ileri sürdü. Derin devletin Çakıcı üzerinden konuştuğunu belirten Piroğlu’na göre bu tehdit aynı zamanda Cumhur ittifakı içindeki çatırdamanın da bir göstergesi.

BOLD – HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, Alaattin Çakıcı’nın çıkışının sıradan bir mafya davranışı değil, derin devletin işi olduğunu ileri sürdü. Çakıcı’nın onlarca yıldır bu ülkede her çeşit karanlık işe imza attığını ve “derin devlet” adına konuştuğunu belirten Piroğlu, “Karşımızdakinin bir mafya lideri değil, devlet adına suç işleyen bir tetikçi olduğunu görürüz. Çakıcı ve benzerlerinin, geçmişte Susurluk’ta açığa çıkan bir sürü suça ortak olduğu, bunun gibi ekiplerin, onlarca aydın ve gazeteciyi öldürdükleri gerçeğini göz önüne bulundurmazsak, gerekli tepkiyi ortaya koymaktan uzak kalırız. Derin devlet, dörtlü fotoğrafla deşifre olmuştur. Deşifrasyon hala devam ediyor. Bu yapı Alaattin Çakıcı üzerinden konuşuyor. Bu yapının siyasi kanadı olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de olaya dâhil oldu” dedi.

PİROĞLU: AKP-MHP BLOĞUNDAKİ KAVGA GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Mezopotamya Ajansı’na konuşan Piroğlu, Çakıcı’nın çıkışı ve Bülent Arınç’ın tehditlerle ilgili açıklamalarının, AKP-MHP iktidar bloğu içindeki kavgayı gün yüzüne çıkardığını belirtti. Piroğlu “Gerek Bodrum’da verilen fotoğraf gerekse Çakıcı’nın tehdidi ve Bahçeli’nin sahip çıkması, bu kavganın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor“ ifadesini kullandı. Ayrıca gerek iktidarın gerekse de CHP dahil muhalefet partilerinin gerekli tepkiyi göstermediğini vurguladı.

AKP-MHP iktidarının her geçen gün güç kaybettiğini ifade eden Musa Piroğlu “ Şimdi gelinen noktada Cumhur İttifakı çatırdıyor. İktidar kısa vadede belli yeni hamleler yapacaktır. Bunlar, baskıları biraz gevşetmek ve İmralı ile görüşmeleri sağlamakla olabilir ama bu hamlede iktidarı kurtarmaya yetmeyecektir.” dedi.

“ÇAKICI SORUŞTURMASINDAN SONUÇ ÇIKMAZ”

Çakıcı’nın tehdidinden üç gün sonra soruşturma başlatıldığını hatırlatan HDP milletvekili Piroğlu, hukukun tamamen askıya alındığını ve böyle bir dönemde, Çakıcı’nın çıkışının mahkemelerde çözülemeyeceğini söyledi. Piroğlu, “Ancak devlet adına suç işleyen, AKP’ye ortaklık kuran herkese, yargı eliyle koruma alanı yaratılmış durumda. Bu yüzden Çakıcı hakkında açılan soruşturmadan bir sonuç çıkmayacak.” diye konuştu.

Erdoğan’ın tavrını eleştiren Piroğlu, “Erdoğan bu durumlarda hep bunu yapıyor. Damadı Beraat Albayrak istifa ettiğinde üç gün boyunca ses çıkarmadı. Devlet içinde her sorun yaşandığında, Erdoğan kendini geri çekiyor. Muhtemelen ne olup bittiğini anlamaya çalışıyor. Çakıcı’nın tehdidinden sonra, iktidar bloku içindeki çatlak daha da büyüdü ve olası bir erken seçimin bile olma ihtimali var. Erdoğan’ın olası bir erken seçimde kaybetme ihtimali var ve bunu kendisi de görüyor. Bu yüzden farklı ittifaklar ve mutabakatlar içine girebilir” değerlendirmesinde bulundu.

Gündem

Fuat Avni davasında karar

Verdiği kulis bilgilerle bir dönem fenomen olan Fuat Avni adlı sosyal medya hesabını yönettiği iddia edilen Mustafa Koçyiğit, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

BOLD – Devlet içindeki bazı bilgileri sızdırdığı iddia edilen ve sosyal medyada Fuat Avni hesabını yönetmekle suçlanan eski Başbakanlık  çalışanı Mustafa Koçyiğit’e müebbet hapis cezası verildi.

Koçyiğit’in, sosyal medyada AKP ve Erdoğan hakkında kulis bilgiler paylaşmasıyla bilinen Fuat Avni hesabının yöneticilerinden biri olduğu iddia ediliyor.

Koçyiğit’in yargılandığı, 15 Temmuz girişimi sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığını ele geçirme girişimine ilişkin ve davada 17 sanık bulunuyor.

Koçyiğit’e müebbet hapis cezası veren mahkeme heyeti, diğer sanıklara ise, 7 yıl 6 ay ile müebbet hapis cezası arasında değişen sürelerde hapis cezası verdi.

Sebahat Tuncel’in tokat attığı o polis Cemaat soruşturmasından açığa alındı

 

Okumaya devam et

Gündem

Kovid-19’un ciğerlerinde kalıcı hasar bıraktığı hasta tutuklu yeniden cezaevine gönderildi

Kayseri Şehir Hastanesinin ‘risk yok’ raporu verdiği 68 yaşındaki kalp hastası Ahmet Türkmen, ciğerlerindeki kalıcı hasara rağmen yeniden cezaevine gönderildi.

BOLD – Kayserili işadamı 68 yaşındaki Ahmet Türkmen, tutuklu bulunduğu Kayseri Cezaevinde Kasım 2020’de koronavirüse yakalandı. Hastanenin yoğun bakımında tedavi gören Türkmen’in ciğerlerinde kalıcı hasar oluştu. Bir süre solunum cihazına bağlı kalan daha sonra yeniden cezaevine gönderildi.

Temmuz ayında tedavi gördüğü Kayseri Şehir Hastanesi’nden kronik kalp hastası Türkmen için cezaevinde kalmasında bir risk yoktur raporu verildiği öğrenildi. Ahmet Türkmen şu anda Kayseri Bünyan Cezaevinin polikliğinde kalıyor.

BIRAKIN YAŞASIN

Babasının sağlık durumunun cezaevinde kalmaya uygun olmadığını söyleyen kızı Elif Türkmen ise yetkililere çağrıda bulundu. Elif paylaşımında: “Cezaevinde Kovid-19’a yakalanan babam Ahmet Türkmen, uzun süren yoğun bakım tedavisi sonrası ciğerlerinde kalıcı hasar oluştuğu için oksijene bağlı olarak yaşamını devam ettirebilmektedir. Riskli durumuna rağmen tekrar cezaevine konulmuştur. Lütfen Bırakın! Ahmet Türkmen yaşasın” ifadelerini kullandı.

Türkmen’in tahliye edilmesi için sosyal medyada “Ahmet Türkmen Yaşasın” etiketiyle kampanya başlatıldı. Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanan ve 4 yıldır hapiste bulunan kronik kalp hastası Ahmet Türkmenler 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve dosyası Temmuz 2020’de Yargıtay tarafından onaylandı.

AKP Milletvekili yeryüzündeki tüm felaketlerden İmamoğlu’nu sorumlu tuttu

Okumaya devam et

Gündem

Resmi rakamlara göre koronavirüsten can kaybı 24 bini geçti

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 164 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 161 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 164 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 161 oldu. Son 24 saatte yapılan 151 bin 342 test sonucunda semptom gösteren 749 hastayla birlikte 5 bin 862 yeni vaka tespit edildi. Böylece toplam vaka sayısı 2 milyon 392 bin 963’e çıktı.

AĞIR HASTA SAYISI DÜŞÜŞTE

Verilere göre 7 bin 905 hastanın daha sağlığına kavuşmasıyla toplam iyileşen sayısı da 2 milyon 270 bin 769’a ulaştı. Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 5.1, ağır hasta sayısı 2 bin 183 oldu.

Erdoğan’dan ‘Rabia’yı unutan Adıyaman teşkilatına fırça

 

Okumaya devam et

Popular