Connect with us

Kültür

Kuzuların Sessizliği’ndeki “Clarice Starling”e odaklanan “Clarice” dizisinden ilk fragman

Daha önce sinemada Jodie Foster ve Julian Moore tarafından canlandırılan Clarice Starling karakterine odaklanan Clarice dizisinden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

BOLD– İlk kez 1991 tarihli Kuzuların Sessizliği filminde karşımıza çıkan Clarice Starling karakteri CBS’in yayınlayacağı bir diziyle 11 Şubat’ta geri dönüyor. Dizideki olaylar Oscarlı filmin bir yıl sonrasında geçecek.

OSCARLI FİLMDEN TV EKRANINA

En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo olmak üzere beş dalda Oscar alan Kuzuların Sessizliği, hiç şüphesiz sinema tarihinin en iyi gerilim filmlerinden biri. Bu başarıda Anthony Hopkins ve Judie Foster’ın başarılı oyunculuklarının payı yadsınamaz.

Hannibal Lecter (Hopkins) ve Clarice Starling (Foster) kırılgan ve tehlikeli ilişkiyi başarıyla canlandıran iki oyuncu sayesinde Kuzuların Sessizliği birçok ödüle uzanmıştı. Filmin daha sonra çekilen ve Clarice’i Julian Moore’un canlandırdığı Hannibal isimli devamı ise ilki kadar ses getirmemişti.

Clarice Starling’i sinemada Jodie Foster ve Julian Moore canlandırmıştı

2001 tarihli Hannibal’den sonra 2002’de Hopkins ve Edward Norton’lu Red Dragon ve 2007’de tamamen faklı bir kadroyla Lecter karakterinin doğuşuna odaklanan Hannibal Rising ile genişleyen hikâye şimdi bir TV dizisine de kavuşuyor.

Hatırlanacağı üzere Red Dragon’da Kuzuların Sessizliği’nin hemen öncesine gitmiştik. CBS’in 11 Şubat’ta yayınlayacağı Clarice dizisi ise bizi dedektif Starling’in Hannibal’le tanışmasından bir yıl sonrasına götürecek.

CBS İÇİN SINAV

Dizide Clarice Starling’i daha önce Pretty Little Liars ve The Originals gibi dizilerde rol alan Rebecca Breeds canlandırıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Kal Penn, Nick Sandow, Jayne Atkinson, Michael Cudlitz, Tim Guinee gibi isimler de yer alıyor.

Dizinin önündeki en büyük handikap ise bizzat kanalın kendisi… Zira karasal yayın yapan CBS’in son dönemdeki dizileri pek de başarılı olmadı. Bir diğer problem ise dizinin arkasındaki iki isim. Tom Cruise’lu The Mummy gibi başarısız bir işe imza atan yönetmen Alex Kurtzman ve senarist Jenny Lumet kafalarda soru işaretleri doğmasına yol açıyor.

Kültür

Masumlar Apartmanı’nın çekildiği apartman satışa çıktı: Bülent Ersoy da talip

Birçok dizi ile filmin çekimlerinde kullanılan ve son olarak Masumlar Apartmanı’nın çekildiği Beyoğlu’ndaki ‘Temel Apartman’ 108 milyon liraya satışa çıkarıldı. Sanatçı Bülent Ersoy’un binaya talip olduğu öne sürüldü.

BOLD – İki hafta sonra final yapacak olan Masumlar Apartmanı’nın çekimlerinin tamamlandığı bina için 7 milyon dolar yani 108 milyon TL isteniyor.

Posta gazetesinden Suna Akyıldız’ın haberine göre, Bülent Ersoy binanın satışa çıkarıldığını duyunca harekete geçti. Dizinin hayranı olan Ersoy, ünlenen binayı satın almak için de görüşmelere başladı.

TRT’de yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinin başrollerinde oynayan Ezgi Mola ve Birkan Sokullu.

2. ABDÜLHAMİT ZAMANINDA

100 yıl önce Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid tarafından İstanbul’a getirtilen İtalyan müzisyenlerin konaklaması amacıyla yapılan binada İtalyan mimar ve mühendislerin emeği var.

İtalya’dan getirtilen inşaat malzemeleri kullanılan 7 katlı binanın 190’ar metrekarelik 12 dairesi var. Temel Apartman aynı zamanda İstanbul’da ilk kez asansör ve kalorifer kullanılan bina.

 

Ankara’da ByLock operasyonu: 11 kişiye gözaltı

Okumaya Devam Et

Gündem

AKP’li belediye ‘Kürtçe Dil Bayramı’nda bunu yaptı: “Faşistiz ama itiraf edemiyoruz”

Kürtçe Dil Bayramı olan 15 Mayıs’ta AKP’li Derince Belediyesi, Kürt müziğinin güçlü sesi sanatçı Aynur Doğan’ın 20 Mayıs’ta düzenlenmesi planlanan konserini iptal ettiğini açıkladı. Gerekçeyi inandırıcı bulmayan siyasiler karara tepki gösterdi.

BOLD – Bugün 15 Mayıs Kürtçe Dil Bayramı. Bu özel günde birçok kentte açıklama, panel, buluşma, yarışma ve yürüyüş düzenlendi. Eylem ve etkinliklerde, Kürtçenin resmi ve eğitim dili olması gibi talepler öne çıktı.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde düzenlenen yürüyüş sonrası konuşan Kürt Araştırmaları Derneği Eş Başkanı Remziye Alparslan, 15 Mayıs’ın bayram olmasının yanı sıra hak arama günü olduğunu belirtti. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) anadil hakkına dair kararlarını hatırlatan Alparslan, Kürtlerin yaklaşık yüz yıldır anadilleri için mücadele verdiğine dikkat çekti.

AKP’Lİ BELEDİYEDEN KONSER İPTALİ

Öte yandan AKP’li Derince Belediyesi Sanatçı Aynur Doğan’ın 20 Mayıs’ta düzenlenmesi planlanan konserini iptal etti.

Derince Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “İnceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir” denildi.

SİYASİLERDEN KARARA TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yaşananlara tepki gösterdi.

Müzik yasağını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “AKP belediyesinde Kürtçe müzik yasak” dedi. İktidarı işaret eden Kılıçdaroğlu, “Eğlenmeyi yasaklayan bir anayasa değişikliği getirsinler, yakışır onlara” ifadelerini kullandı.

“Geceye Dar Hejiroke iyi gider…” diyen Kılıçdaroğlu, “Özgür doğduk, özgür öleceğiz bu vatanda. Bunu kafana sok AKP” şeklinde konuştu.

KISACA “FAŞİSTİZ” DEMİŞLER

Kürt sanatçının konserini 15 Mayıs’ta iptal edilmesine tepki gösteren TİP Milletvekili Ahmet Şık da “AKP’li Derince Belediyesi, 15 Mayıs Kürt Dil Bayramı Gününde ilçe sınırları içinde yapılacak konserde Kürtçe müziğin en güçlü seslerinden Aynur Doğan’ın sahne almasını engellemiş. Kısaca “Faşistiz ama itiraf edemiyoruz” demişler” diye yazdı.

Niinistö’nün kafası karışık Türklerin net: Erdoğan’ın “U” dönüşüne herkes hazır

Okumaya Devam Et

Kültür

“Nerdesin Mübarek” gün sayıyor

Bir kazayla hayatı değişen senarist Ahmet üzerinden, Türkiye’nin 2015 yılından sonra yaşadığı değişimi anlatan “Nerdesin Mübarek” yakında Raindrops Tv’de başlıyor.

BOLD – İlginç hikayesi, dikkat çeken kadrosuyla “Nerdesin Mübarek” adlı dizi Raindrops Tv’de başlıyor.

Dizinin senaryosu şöyle, yapımcı Ahmet yeni filmi Selam 3’ün hazırlıklarını sürdürürken bir kaza geçirir. Uzun süre komada kalan genç adam, 3 yıl sonra uyandığında ise büyük bir şok yaşar. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.

Senarist Ahmet üzerinden Türkiye’nin 2015 yılından sonra yaşadığı savrulmayı anlatan dizi yakında izleyiciyle buluşuyor.

Erdoğan ailesinin yeni tutkusu

 

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar