Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

Dünyanın renkleri şarkılarla yarışacak: Geri sayım başladı!

Dünya çapında uzun yıllardır yaptığı organizasyonlarla bilinen Uluslararası Dil ve Kültür Festivali (IFLC), genç yetenekler için şarkı yarışması düzenleyecek.

BOLD – Uluslararası Dil ve Kültür Festivali (IFLC), farklı kültür ve dilleri bir araya getirecek. Genç yeteneklerin yarışacağı ‘Colors of Voices’ isimli şarkı yarışmasına katılım ücretsiz olacak. Yarışma internet üzerinden yapılacak ve tamamen dijital sahneler kullanılacak.

YARI FİNALE ÇIKANLAR 23 MART’TA AÇIKLANACAK

Adaylar, IFLC’nin katılım şartnamesine uyması şartıyla ülkelerinin yerel veya resmi dilinde yarışmaya katılabilecek. Genç yetenekler ilk olarak yarışmaya katılacak olan eserlerini icra edip ülkelerindeki IFLC partner kurumlarına gönderecek. Partner kurumların olmadığı ülkelerden katılmak isteyen öğrenciler ise intflc.org/cov web adresinden başvuruda bulunabilecek.

YARI FİNALE İKİSİ YEDEK TOPLAM 14 ADAY KALACAK

IFLC, adayların kostüm olarak kültürel kıyafetleri tercih etmesini zorunlu kılarak dünyanın farklı renklerini şarkı yarışmasında bir araya getirmeyi hedefliyor. 23 Mart’ta açıklanacak ikisi yedek toplam 14 aday, dünyanın saygın müzisyenlerinden oluşan jüri heyetine ve YouTube seyircilerine seslerini beğendirmek için çaba gösterecek.

Uluslararası yarışmanın finaline kalan genç müziksever 26 Haziran’da YouTube üzerinden canlı olarak düzenlenecek bir programda ilan edilecek. Belirlenen finalistlerin videoları program sırasında açılacak olan bir anket link ile halk tarafından oylamaya sunulacak.

Finalistin belirlenmesinde halk oyu yüzde 25, jüri oyu ise yüzde 75 olarak hesaplanacak. Jüri heyeti yayında öğrencilerin sergiledikleri performans hakkında yorumlarda bulunup kanaatlerini ifade edecek.

PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK

12-16 yaş aralığında bulunan bütün müzik severlerin başvurabileceği etkinlikte dereceye girenlere para ödülü verilecek. Yarışmanın birincisine 1000, ikincisine 750, üçüncüsüne 500 dolar verilecek. Ayrıca en güzel şarkı ve kostüm seçimine 300’er takdim edilecek. Mansiyon ödülü de 300 dolar olarak belirlendi. Yarışmayı değerlendirecek jüri üyeleri, IFLC organizasyon heyeti tarafından belirlenecek. Yarışmacılara final öncesinde jürilerin isimleri duyurulacak.

Dünya

IFLC’den 8 Mart projeleri: Cinsiyet eşitsizliği ve ön yargılara son!

Kadınların teknoloji, buluş, politika, spor ve girişimcilikteki başarılarına vurgu yapan IFLC, 8 Mart için özel projeler hazırladı. Cinsiyet eşitsizliği ve ön yargıların kaldırılmasının kadın haklarının gelişimine büyük katkılar sağlayacağı belirtildi.

BOLD – Uluslararası Dil ve Kültür Festivali (IFLC), ‘Kadınlar Günü’ için hazırladığı özel projeleri sosyal medya hesaplarından paylaştı. IFLC, beyaz tahta üzerinde çizim yöntemi Doodle ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel projelere imza attı. Videoda kadınların teknoloji, buluş, politika, spor ve girişimcilikteki başarılarına dikkat çekildi. Kadınların maruz kaldığı eşitsizlikler ve ön yargıların ortadan kaldırılmasının kadın haklarına büyük katkılar sağlanabileceği belirtiliyor.

Öte yandan ABD, Nijerya, Belarus, Endonezya ve Romanya’da bulunan öğrenci ve veliler de IFLC için Kadınlar Günü’ne özel mesajlar ve şarkı projeleri paylaştı.

Okumaya devam et

Dünya

Beşşar ve Esma Esad çiftinin koronavirüs testi pozitif çıktı

Suriye resmi haber ajansı SANA, Devlet Başkanı Beşar Esad ve eşi Esma Esad’ın yeni tip koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı.

BOLD – Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad (56) ve eşi Esma Esad (45) koronavirüse yakalandı. Esad çiftinin son yaptırdıkları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test sonuçları pozitif çıktı.

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın geçtiği son dakika haberine göre, Esad ve eşinin sağlık durumunun iyi olduğu, 2-3 hafta süreyle evde karantina altında kalacakları belirtildi.

Suriye’nin resmi verilerine göre,  Suriye’de yaklaşık 16 bin kişi koronavirüse yakalandı.  Ülkede bin 63 kişi hayatını kaybetti. Bu rakamlara muhaliflerin ve diğer silahlı grupların kontrolündeki bölgeler dahil değil.

Suriye’de Kovid-19’a karşı yürütülen aşı çalışmalarına ilişkin bir veri ise bulunmuyor. Çiftin koronavirüs aşısı olup olmadıkları da bilinmiyor.

Esma Esad’ın 8 Ağustos 2018 tarihinde erken aşama göğüs kanseri tedavisi görmeye başladığı açıklanmış, 4 Ağustos 2019’da ise hastalığı tamamen atlattığı duyurulmuştu.

VIP koronavirüs aşısı istifa getirdi

Okumaya devam et

Dünya

Anadolu Ajansı çalışanlarının ‘Stop Erdogan’ zorbalığı FBI’lık oldu

Aralarında Cahit Oktay ve Lokman Elibol’un bulunduğu Anadolu Ajansı çalışanı 3 kişi, Türkiye’deki 62 bin siyasi tutuklu için ‘Stop Erdogan’ kampanyası başlatan AST yetkilisi Murat Kaval’ın ABD’deki evinin bahçesine zorla girmeye çalıştı. 3 kişinin görüntüsünü kaydederek kimliklerine ulaşmaya çalışan Kaval, FBI’ya da şikayette bulundu.

BOLD – ABD’nin New York kentindeki ünlü Times Meydanı’na yakın 42. sokak ile 8. Cadde köşesindeki dijital ekrana yansıtılan ‘Stop Erdogan’ görseli bir süredir Türkiye’de tartışma konusu.

Anadolu Ajansı (AA) çalışanları Cahit Oktay, Lokman Elibol ve henüz kimliği belirsiz bir kişi ‘Stop Erdogan’ kampanyası başlatan Advocated Silence of Turkey (AST) adlı sivil toplum örgütünün yetkilisi Murat Kaval’ın ABD’deki evine gitti.

ZORBA GİBİ GİRMEYE ÇALIŞTILAR

Kaval’ın iddiasına göre, 3 kişi evinin bahçesine zorla girmeye çalıştı. AA çalışanlarının daha öncesinden kendisiyle röportaj yapmak için irtibata geçmediklerini söyleyen Kaval: “Bir mail bile atmadan evimin bahçesine zorba gibi girmeye çalıştılar” dedi.

ABD’DE SUSTURMAYA ÇALIŞACAK KADAR CAHİLSİNİZ

Cahit Oktay’ın kendisine “‘Stop Erdogan’ demek Türkiye düşmanlığıdır” dediğini aktaran Kaval: “İfade özgürlüğünden anladıkları bu kadar. Erdoğan Türkiye’ymiş. AA çalışanıyız diyorlar devletiz der gibi. ABD’de bile susturmaya çalışacak kadar cahilsiniz. Susmayacağız” şeklinde konuştu.

AST’yi hedef göstermeye çalıştıklarını söyleyen Kavala: “Korkaklar gibi kaçtılar. Yüzlerini isimlerini gizlediler. Bunlarla ilgili FBI New York, New Jersey ve NY polis departmanına yaptık. Hapse iftira ile atılan 62 bin 669 kişinin sesi olmak için ‘Stop Erdogan’ dedik” diye konuştu.

‘Love Erdogan’ kampanyasının kendi kampanyalarına karşı başlatıldığını söyleyen Kaval: “Zorla sevgi olmaz. Biz Türk insanını çok seviyoruz ama seni sevmiyoruz. Acaba ‘Diktatör Erdoğan’ deseydik ne olacaktı” ifadelerini kullandı.

Kaval son olarak 21 Mart’ta hapisteki siyasi tutukluların özgürlüğü için 50 bin kişinin katılımıyla sanal kampanya başlatacaklarını söyledi.

Cemal Kaşıkçı’nın son eşinden kritik soru: Türk istihbaratı takip ediyordu, neden korumadı?

 

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0