Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

İşte Erdoğan’ın militan valileri

Anayasaya göre tarafsız olması gereken ve beklenen valilerin kimi AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan için miting yaptı kimi de sosyal medyada başlatılan kampanyalara açıktan destek verdi. Bold Medya yakın zamanın ateşli siyasi kavgası ‘militan vali’ tartışmasını masaya yatırdı.

BOLD – Eski CHP milletvekillerinden Berhan Şimşek’in başlattığı ‘militan vali’ tartışması Erdoğan’ın talimatıyla yargıya taşındı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan destekçisi valilerden örnekler vererek Şimşek’e sahip çıktı. Bold Medya yakın zamanın ateşli siyasi kavgası ‘militan vali’ tartışmasını masaya yatırdı. İşte Erdoğan’ın militan valileri…

Videohaber

Hemşehrilerine asrın kazığını atan Reis’in yudum yudum 2 milyarlık çay vurgunu

Rizeli Tayyip Erdoğan, geçim kaynağı çay olan hemşehrilerinin ekmeğiyle oynuyor. Son yıllarda değiştirilen çay politikalarıyla İngiltere’nin çay şirketleri Türkiye’de tekel haline getiriliyor.

BOLD – AKP Hükumetinin üzerinde değiştirdiği çay politikalarıyla bu alanda dünyada kartel haline gelen İngiltere’nin çay şirketleri Türkiye’de de tekel haline geliyor.

Gazeteci Cevheri Güven çay üretimi üzerinden yapılan vurgunu masaya yatırıyor. Güven son videosunda, Erdoğan’ın son 5 yılda Karadeniz’in geçim kaynağı çay üzerinden yaptığı 2 milyar liralık vurgunu anlattı.

Erdoğan’ın en güçlü rakibi Bahçeli’yi kızdırdı

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan ve Baykal’ın sır ilişkisi Mercek altına

Gazeteci Erkam Tufan’ın hazırlayıp sunduğu Mercek’te bu hafta, ilişkilerinin boyutu ve sebepleri merak konusu olan Deniz Baykal ve Erdoğan arasındaki bağ masaya yatırıldı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la Deniz Baykal arasındaki ilişkinin boyutları ve sebepleri hep merak edildi. Erdoğan’ın başı ne zaman sıkışsa, Baykal bir şekilde imdadına yetişti. Erdoğan’a yeniden siyasetin yolunu açan da Deniz Baykal oldu.

Gazeteci Erkam Tufan, 17 Aralık soruşturma dosyalarındaki tapelere de takılan Erdoğan Bayraktar, Erdoğan ve Deniz Baykal üçgeninde dönen rant düzenini anlattı.

Tufan, CHP Genel Başkanı olduğu dönemde Erdoğan’a karşı görünüşte çok sert muhalefet yapan Baykal’ın Erdoğan ile olan bağını Mercek’te masaya yatırdı.

Erdoğan’ın Afganlar konusunda kafası fena karışık

Okumaya devam et

Ekonomi

Merkez Bankası emanet dövizle ekonomiye yama yapıyor

Merkez Bankası gece yarısı yayımladığı tebliğ ile yabancı para munzam (zorunlu) karşılık oranlarını 200 baz puan artırdı. Bu şekilde bankalar 4 milyar doları TCMB otoparkına yüzde sıfır faizle park edecek. Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt TCMB’nin son hamlesi, “Faiz indirimi esnasında artan döviz talebini emanet dövizlerle karşılamaya dönük bir hazırlık” şeklinde yorumladı.

BOLD – Flaş gelişmeyi kendi YouTube kanalında paylaşan Bozkurt, vadesiz ve 1 yıla kadar vadeli döviz hesaplarında karşılık oranı yüzde 23’e yükseldiğini söyledi. Bozkurt, “Altın, gümüş ve platin hesapları yüzde 24’e çıkarıldı. 23 Eylül’den evvel faiz indirimi için başka bir hazırlık daha. Munzam karşılıkların artırılması döviz mevduatı maliyetini artıracak.” dedi.

PAS GEÇME İHTİMALİ AZALDI 50-100 PUAN İNDİRİM GELECEK

Merkez Bankası’nın eksi 40 milyar dolar rezervi bulunduğunu hatırlatan Bozkurt, “Taşıma su ile değirmen dönmez! Faiz mi, dolar mı? Dolar bir müddet serbest bırakılacak. Gece yarısı munzam karşılık operasyonundan sonra 23 Eylül’de “pas” geçme ihtimali azaldı. Muhtemelen politika faizi 50-100 baz puan indirilecek.” İfadeleri kullandı.

Okumaya devam et

Popular

Shares