Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Perinçek’in gazetesi Aydınlık Uygurlar için “terörist” dedi

Doğu Perinçek’in gazetesi Aydınlık, Doğu Türkistan’daki Uygurlar için “terörist” dedi. Gazete haberinde, işkence kamplarının eğitim merkezi olduğunu ileri sürülürken, “Doğu Türkistan’da terörü bitirdik” ifadesini kullandı. 

BOLD – Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in yayın organı Aydınlık’ta bugün yayınlanan bir haberde “Doğu Türkistan’da terörü bitirdik” ifadelerine yer verildi. Haberde, milyonlarca Uygur’un işkence gördüğü kamplar ise istihdam için eğitimlerin verildiği merkezler olarak ifade edildi.

PERİNÇEK’İN ÇİN’E DESTEĞİ SÜRÜYOR

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ardından, yayın organı Aydınlık gazetesi de Çin’in, Doğu Türkistan’da uyguladığı soykırıma destek verdi. Gazetede bugün “Uygurlar konuşuyor: Yoksulluğu ve terörü bitirdik” başlıklı bir haber yayınlandı. Haberde Çin destekçilerinin görüşlerine yer verilirken Doğu Türkistan’da uygulanan ve çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmesine neden olan soykırım görmezden gelindi.

KAMPLARDAN GEÇEN KİŞİ SAYISI 3.6 MİLYON 

Doğu Türkistan’da teröre karşı mücadele edildiği öne sürülen haberde, “Sadece yoksulluk ile mücadele değil, teröre karşı mücadele de konferansın başlıklarından birisiydi. Sinciang Bölge Sekreteri Chen Quanguo yaptığı konuşmada teröre karşı mücadelede kazanılan başarıları paylaştı. Özellikle 2009 yılından beri yaşanan terör olaylarına karşı Çin devletinin mücadelesini anlatan Chen Quanguo, yüzlerce sivilin Doğu Türkistan İslami Hareketi (DTİH) tarafından öldürüldüğünü açıkladı. DTİH’ye karşı mücadelede başarı yakaladıklarını açıklayan Quanguo, son 4 yıl içerisinde bölgede hiçbir terör faaliyetinin gerçekleşmediğini belirtti. Aynı zamanda radikalleşme fikirleri taşıyan vatandaşların, verilen eğitimler sonrası istihdam edildiklerini de açıkladı. Ayrıca, Quanguo yoksullukla mücadelede bölgede son yıllarda 3.6 milyon kişinin yoksulluktan kurtarıldığı kaydetti” ifadelerine yer verildi. 

TÜRKİYE ÇİN’E KARŞI HALA SESSİZ

Doğu Perinçek, Çin’in Uygur Türkleri üzerinde uyguladığı şiddeti destekler nitelikte açıklamaları ile gündeme gelirken Türkiye Doğu Türkistan’la ilgili Çin’e karşı adım atmıyor. Çin’in Uygurlara uyguladığı insan hakları ihlalleri nedeniyle ABD, AB ülkeleri, Japonya, Kanada başta olmak üzere çok sayıda ülke Çin’e yaptırım uyguluyor. Birçok uluslararası firma Çin’le iş yapmayı bıraktı. Tekstilde ön plana çıkan Türkiye ise Çin’den Uygurların sömürüsü ile elde edilen pamuğu ve ipliği kullanmayı sürdürüyor.

 

Erken seçim düğümü Erdoğan’ın elinde

Gündem

Borçlarını ödeyemeyen çiftçi kendini astı

İzmir’in Torbalı ilçesinde tarlalarını satmasına rağmen biriken borçlarından kurtulamayan 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım kendini asarak intihar etti.

BOLD – İzmir’in Torbalı İlçesi Pamukyazı Mahallesi’nde 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım, eşinin kahvaltı hazırladığı sırada kendisini yatak odasına asarak intihara kalkıştı.

Ailesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Yıldırım’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yıldırım’ın cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

TARLALARINI SATTI

Ekonomik sıkıntıda olduğu öğrenilen Yıldırım’ın, tarlalarını satmasına rağmen borçlarını kapatamadığı için bunalıma girdiği öğrenildi.

10. büyük ekonomi hayalinden domatesi taneyle satış dönemine

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 genç geri dönmedi

Çevre eğitimi almak üzere Almanya’nın Hannover şehrine giden 43 kişi Almanya’da kalmaya karar verdi. Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin projesi kapsamında giden gençlerin neden dönmediğinin araştırılması için müfettiş görevlendirildi.

BOLD – AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için yurt dışına gönderdiği 45 kişiden 43’ü geri dönmedi. Sözcü gazetesinden Evren Demirbaş’ın haberine göre, Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşüldü.

CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Günnur Tabel, 15-27 Eylül 2020 arasında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek’ projesi kapsamında Almanya’ya gönderildiğini, ancak gönderilen 45 kişiden 43’ünün geri dönmediği açıkladı.

Tabel, “Hizmet pasaportu ve vize alan bu kişilerin neden geri dönmediğine dair tek bir bilgiye sahip değiliz. Dernek yönetimi farklı açıklamalarda bulunuyor, herkes olayın iç yüzünü öğrenmek istiyor. Nedense başkanımız hâlâ susuyor, bu olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olaya meclisi kim alet etti, kimler götürüldü, amacı neydi? Bunları öğrenmek hem meclis üyelerinin hem Yeşilyurt halkının hakkıdır.” dedi.

Olayın araştırılması için ise mülkiye başmüfettişi görevlendirildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in ipini kim, neden, nasıl çekti?

Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyonda 63 kişi gözaltına alındı. Erdoğan rejiminin ‘yerli ve milli mafya’sı Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti?

BOLD – Gazeteci-yazar Adem Yavuz Arslan Sedat Peker’in evine ve adamlarına yapılan operasyonları Youtube kanalında değerlendiriyor. Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti? Alaattin Çakıcı bu işin neresinde? Hükümet içindeki çatlakların bu işte etkisi oldu mu? Süleyman Soylu’nun rolü nedir? Erdoğan rejimi, Peker’in ipi çekerek uluslararası arenada gelmekte olan bir dosyadan mı kurtulmaya çalışıyor?

Sedat Peker’in eşi: Kızımın odasına silahla girdiler özel harekat polisi eğitilmeli

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0