Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

“10 polisin sırayla hukukçu bir kadına tecavüz ettiğine şahit oldum”

Gözaltında alındığında şahit olduğu olayları anlatan PAKURD Genel Başkanı Baran, “Bugünlerde çıplak arama var mı yok mu o tartışılıyor ama, ne çıplak araması, tecavüz var. 10 polisin sırayla hukukçu bir kadına tecavüz ettiğine şahit oldum. Belki o hanım bir gün ortaya çıkıp anlatabilir” dedi.

BOLD – 2017 yılındaki operasyonda gözaltına alınıp ağır işkence gören PAKURD Genel Başkanı İbrahim Halil Baran, Şanlıurfa Terörle Mücadele Şubesinde o dönem şahit olduğu olayları anlattı. Baran, o dönem gözaltında çıplak aramanın yanı sıra tecavüze de şahit olduğunu kaydetti.

PROFESYONEL İŞKENCE İLE SORGULANDI

Erkam Tufan Aytav’ın Youtube kanalındaki yayınına katılan Baran, 12 gün boyunca kendisine kaba dayakla başlayıp, profesyonel işkence’ yöntemleri ile devam eden ağır sorgulama şartlarını tüm detayları ile anlattı. Mahkemede başından geçen ağır işkenceleri anlatıp büyük uğraşlar sonucunda zapta geçirmeyi başaran Baran, “Yaşadıklarımın tamamını tekrar anlatmak istemiyorum, aynı travmayı bir daha yaşamak istemiyorum” dedi.

İŞKENCEDE ARAP ÇOCUĞUN DİZ KAPAKLARI KIRILDI

“Şanlıurfa Terörle Mücadele Şubesi dediğiniz yer bir işkencehanedir” diyen Baran, gözaltındayken bizzat şahit olduğu diğer işkenceleri şöyle sıraladı.

– 2 tane Türkçe bilmeyen Arap çocuğu getirmişler. Bu çocukları çalıştıran kişi paralarını vermemek için ‘Bu ikisinin terörist olmasından şüpheleniyorum’ diyerek çocukları şikayet etmiş. Polisler işkence sırasında diz kapaklarını kırmışlar. Yerlerde sürünüyorlardı.

40 GÜNLÜK BEBEĞİ ANNESİNE VERMEDİLER

– Gülen Cemaati’nden bir kadını getirmişler. 40 günlük bebeği varmış. Birkaç gün emzirmesi için bebeği vermişler, daha sonra Emniyet müdürü Ercüment Türkmen, çocuğun annesine verilmesini yasaklamış. Bir tarafta bebek ağlıyor, bir tarafta anne. Anne, bir kap verin de sağıp çocuğuma vereyim diye haykırıyor. O kadıncağız günlerce sütünü lavaboya sağmak zorunda bırakıldı ve ağlamaları hiç dinmedi. Kendime uygulanan işkenceleri unutabilirim belki ama o annenin çığlıklarını unutamam.

10 POLİS SIRASIYLA TECAVÜZ ETTİ

– Bu günlerde çıplak arama var mı yok mu o tartışılıyor ama, ne çıplak araması, tecavüz var… 10 polisin sırayla hukukçu bir kadına tecavüz ettiğine şahit oldum. Belki o hanım bir gün ortaya çıkıp anlatabilir.

1200 KİŞİYE SİSTEMATİK İŞKENCE UYGULANDI

– Şanlıurfa TEM’de son 4 yılda yaklaşık 1.200 kişiye profesyonel yöntemlerin uygulandığı sistematik işkence uygulandı. Bu mağdurlardan sadece bir kaçı mahkemeye gidebildi. AYM’ye gidebilen sadece benim.

Selahattin Demirtaş: Daha cesur olmanın vakti çoktan geldi de geçiyor

Videohaber

Putin’den Erdoğan’a Montrö ayarı

Eski diplomat Ömer Murat, Putin’in Erdoğan’la görüşmesinin ardından Rusların görüşme ve talepler hakkında verdiği detaylara rağmen Türkiye’nin sessizliğinin ne anlama geldiğini Bold Medya’ya değerlendirdi.

BOLD – Bold Medya’da Fatih Akalan’a konuk olan eski diplomat ve dış politika uzmanı Ömer Murat, amirallerin bildirisinden sonra daha çok tartışılan Montrö Boğazlar Sözleşmesinin önemi, Erdoğan-Putin görüşmesi ve AB liderleriyle yaşanan koltuk krizini anlattı.

Myanmar’da askeri darbe sonrası protestolarda ölen sivillerin sayısı 700’ü geçti

Okumaya devam et

Videohaber

Ayasofya imamı Boynukalın’ın başını Çin mi yedi?

ayasofya - boynukalin

104 amiralle ilgili soruşturma sürüyor. Bilal’in yakın arkadaşı 41. şirketin yönetim kuruluna girdi. Ayasofya imamı Boynukalın görevden affını istedi. Günün daha bir çok önemli gelişmesini gazeteci Fatih Akalan Bold Medya’da değerlendirdi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın arkadaşları Türkiye’nin önemli makamlarını işgal ederken Türkiye Varlık Fonu yönetimindeki kurumlar rekor zarar açıkladı. Montrö ve ‘takke ve cübbeli amiral’ konusunda ortak açıklama yapan 104 emekli amiralle ilgili soruşturma devam ediyor. İki haftada Türkiye’den çıkan yabancı yatırım ise 10 milyar doları aştı. Ayasofya İmamı Boynukalın’ın başını Çin paylaşımı mı yedi? Gazeteci Fatih Akalan Bold Medya’da günün önemli gelişmelerini değerlendirdi.

Solidarity with OTHERS Cemaat mensuplarına yönelik ‘Kitlesel Gözaltılar Raporu’nu açıkladı

Okumaya devam et

Videohaber

Perinçek 104 amirali paket yaptı

Gazeteci Cevheri Güven, 104 amiralin bildirisinin perde arkasını ve bağlantılarını anlatıyor. Bildirinin önce kim tarafından yayınladığına işaret eden Güven, “istihbarat teşkilatı bu işin neresinde” sorusunu ilk kez duyacağınız bilgilerle cevaplıyor… BOLD

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0