Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

İllegal yollarla kaçırılmak istenen Hizmet gönüllüsüne BM sahip çıktı

Görev yaptığı ülkelerde adeta Türk büyükelçiliklerinin kültür ateşesi gibi çalışmalarda bulunan öğretmen Halil Hardal, Türkiye’ye illegal yollarla kaçırılmak istenirken Kuveytli yetkililer ve BM tarafından korumaya alınarak İsviçre’ye gönderildi. İşte Halil Hardal’ın kendi anlatımıyla kaçırılma hikayesi… 

BOLD – Kırgızistan, Rusya, Bulgaristan, Moritanya ve son olarak Kuveyt’te Gülen Hareketi’nin okullarında görev yapan Halil Hardal adeta Türk büyükelçiliklerinin kültür ataşesi gibi çalışmalarda bulundu. Her zaman büyükelçilerin ve Milli Eğitim Bakanlarının takdirini topladı ancak 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra Gülen Hareketi gönüllülerine yönelik cadı avı Kuveyt’te bulunan Halil Hardal’a kadar uzandı.

İBRAHİM KALIN İSMİNİ GÖNDERDİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Kuveyt Büyükelçisi’ne ismini referans ile gönderdiği Hardal’ın Türkiye’ye iadesi istendi. Türkiye’ye illegal yollarla kaçırılmak istenen Hardal’a Kuveytli yetkililer ve BM sahip çıktı korumaya alarak İsviçre’ye gönderdi.

1990’DEN BERİ GÖREV YAPIYOR

1990 yılından beri Gülen Hareketinin yurtdışındaki okullarında görev yapan Halil Hardal, 15 Temmuz öncesine kadar görev yaptığı okulların Türkiye adına katkılarını 15 Temmuz sonrasında yapılan karalama çalışmalarının ve Gülen Hareketi okullarının çalışanlara kaçırılma girişiminin şahidi olarak yaşananları Der Puls’a anlattı. Ayrıntılar Der Puls’ta.

Videohaber

Sezgin Baran Korkmaz Avusturya’da hangi hapishanede?

Gazeteciler Fatih Akalan ve Ertuğrul Erbaş, Avusturya’nın başkenti Viyana’da yakalanan işadamı Sezgin Baran Korkmaz’ın kaldığı hapishaneyi buldu. Kamuoyunda ilk defa duyacağınız bilgiler burada… BOLD

Okumaya devam et

Videohaber

Reza Zarrab Avusturya’da yakalanan Sezgin Baran Korkmaz’ın yanında çerez!

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, bir dönem Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘gözde işadamı’ Sezgin Baran Korkmaz’ın ABD’nin talebi üzerine Avusturya’da gözaltına alınmasını masaya yatırıyor. Korkmaz’ı “Erdoğan’ın tefecisi” olarak tanımlayan Arslan, Reza Zarrab dosyasına dikkat çekti. “Zarrab, Korkmaz’ın yanında çerez kalır” dedi. Korkmaz’ın ABD mahkemelerinde konuşmasının Erdoğan için kabus olacağına işaret etti. “Bir yandan Sedat Peker öbür yandan Sezgin Baran Korkmaz… Erdoğan’ın parayla, siyasi rüşvetle satın aldığı isimler bir bir Erdoğan’ı satmaya başlıyor. Peki şimdi neler olacak” diye soruyor. BOLD

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan rejimi, Gülen Hareketi’ne yönelik cadı avını Kırgızistan’a taşımak istiyor

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Erdoğan rejiminin 17-25 Aralık sonrasında Türkiye’de Gülen Hareketi’ne yönelik yaptığı cadı avını önce Kırgızistan, sonrasında ise diğer Orta Asya ülkeleri ile Balkan ülkelerine de taşımak istediğini kaydetti.

BOLD – Erdoğan rejiminin Gülen Hareketi’ne yönelik taktik değiştirdiğini belirten gazeteci Adem Yavuz Arslan, bunun ilk olarak kaçırılan eğitimci Orhan İnandı üzerinden Kırgızistan’da uygulanacağını öne sürdü.

GÜLEN HAREKETİ’NE BÜYÜK KOMPLO HAZIRLANIYOR

Gazeteci Metin Yıkar ile Okyanus Ötesi programında gündemi değerlendiren Arslan, Erdoğan’ın Gülen Hareketi’ne yönelik büyük bir komplo hazırlığında olduğunu vurgulayarak, “Ankara’dan edindiğim bazı bilgileri aktarayım. Ankara şöyle bir taktik izliyor. Kırgızistan Bişkek Büyükelçiliğinde tutulan Orhan İnandı’ya özel bir takım kimyasal ilaçlar vasıtasıyla matbu ifadeler imzalatılarak bunlar üzerinden kampanyalar başlatmayı planlıyor Erdoğan. Kırgızistan’da bunu başlatırlarsa Orta Asya’nın diğer ülkelerinde ve Balkan ülkelerinde aynı taktiği uygulamayı düşünüyorlar” dedi.

KARA PROPAGANDA VİDEOLARI DOLAŞIMDA

Kırgızistan’da kara propagandaya sosyal medya üzerinden başlandığını belirten Arslan, “Türkiye’de yaşanan sürecin aynısını yapacaklar. Bunun için Türkiye örtülü ödenekten baya bir para da vermiş Kırgızistan’a. Hatta Facebook bütçesi bile ayrılmış, Facebook’ta kara propaganda çalışmaları yapılabilsin diye. Bir videoyu izleme imkanı buldum, Türkiye’nin desteğiyle hazırlanmış, bizde 17-25 Aralık sonrası gördüğümüz propaganda videolarının aynı yöntemiyle hazırlanmış, işte bunlar devlete sızıyorlar, karanlık bir örgüt, şöyle yapılanıyorlar, böyle yapılanıyorlar gibi. Bunun Kırgızca versiyonlarını Facebook’ta dolandırıyorlar” dedi.

MAFYA ÖRGÜTLERİYLE ANLAŞTILAR

Örtülü ödenekten Kırgızistan’da bir devlet binası yapma sözü de verildiğini ifade eden Arslan, Erdoğan rejiminin bu şekilde Kırgız halkının da gönlünü alayı hedeflediğini kaydetti. Ciddi paralar harcanıp Orta Asya’da bir takım mafya örgütleriyle anlaşma yapıldığını da belirten Arslan, “Bunlar şiddet olayları, özellikle de Kırgız politikacılara yönelik bir takım şiddet olayları yapıp bunu da oradaki cemaat gönüllülerinin üzerine yıkmak isteyecekler. Böylelikle onları kriminalize etmek gibi bir takım planları var. Bunu Türkiye’de çok yaptıkları için tecrübeliler. Bu tecrübeyi de Hakan Fidan üzerinden Orta Asya’ya taşımak istiyorlar” dedi.

KIRGIZİSTAN PİLOT BÖLGE SEÇİLDİ

Kırgızistan’ın pilot bölge seçildiğini belirten Arslan, “Başarırlarsa bunu diğer ülkelere de yayacaklar. Türkiye’de yaşanan süreci orada tekrar etmek istiyorlar. Olay sadece Orhan İnandı’yı kaçırma projesi değil. O nedenle Orhan İnandı’nın kaçırılmasını önemsiyor Erdoğan rejimi. Ama bu gelişmelerden Kırgızların da haberi vardır. Kırgız parlamentosunda konu gündeme geliyor. Kırgız halkı ayağa kalkmış durumda. Kırgız halkı ve kanaat önderleri çok önemli bir vefa örneği sergiliyorlar. Bu süreci Erdoğan’ın kara propagandasına alet etmemek gerekiyor. O nedenle herkesin duyarlı olmasında yarar var” uyarısında bulundu.

KIRGIZ HALKI VEFA ÖRNEĞİ SERGİLİYOR

Orhan İnandı’ya karşı Kırgız halkının tarihe geçen bir vefa örneği sergilediğini ifade eden Arslan, “Takdir etmek ve hakkı teslim etmek lazım. Günlerdir meydanlarda. Dün yine yüzlerce kişi ellerinde Orhan inandı’ya özgürlük isteyen pankartlarla meydanlardaydı. Kırgız halkı ayağa kalkmış vaziyette. Konu Kırgızistan Parlamentosunda, konuşuluyor, medyada konuşuluyor. Kırgız halkının konuya sahip çıkmasında Türkiye’nin da alması gereken dersler var” dedi.

 

 

 

Sezgin Baran Korkmaz açıkladı: Veyis Ateş 10 milyon euro istedi

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0