Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Bana bir çocukluk borçlusunuz!

Cezaevinde maruz kaldığı hak ihlalleri nedeniyle hayatını kaybeden KHK’lı polis Abdulvahit Tunçay’ın kızı Fatma Türkan Tunçay, babasının ölümünden sorumlu olanlara sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

BOLD – Cezaevinde pankreas kanserine yakalanan ve 4. evre olana kadar tahliye edilmeyen KHK’lı polis Abdulvahit Tunçay’ın kızı Fatma Türkan Tunçay, hak ihlalleri nedeniyle hayatını kaybeden babasının ölümüne sebep olanlara Twitter hesabından tepki gösterdi.

“EMEKLEYEREK TUVALET İHTİYACINI GİDERMİŞ”

Babasının vasiyetini de açıklayan Tunçay, 8 yaşındaki kardeşinin hala bu ölümü kabullenemediğini söyledi. Yetkililere seslenen Tunçay, “Babam ağrılar içindeydi. Yürüyemiyordu. Emekleyerek tuvalet ihtiyacını gidermiş cezaevinin hastanesinde. Ölümünden kendileri sorumlusu değilmiş gibi rahatça başsağlığı diliyorlar. Bana bir çocukluk borçlusunuz, babama niye merhamet etmediniz” dedi.

Cemaat soruşturmaları kapsamında 15 Temmuz’dan iki ay sonra tutuklanan 29 yıllık polis memuru Abdulvahit Tuncay, iki yıl Ankara Sincan ve Kırıkkale Keskin cezaevlerinde kaldı. Daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ekim 2020’de Tekirdağ’da tekrar tutuklanan ve 25 yıl hapis cezasına çarptırılan Tuncay, Tekirdağ 1 Nolu T Tipi Cezaevinde pankreas kanserine yakalandı. Aynı zamanda sirozdu. Ciğerleri su toplamıştı.

Kendisinin ifadesiyle koğuşta 4-5 ay sabahlara kadar sandalye üzerinde sabahladı. Doktora çıkmak için 25-30 dilekçe yazdı. Hiçbirine cevap verilmedi. 24 Mart’ta eşi Songül Tuncay’ı aradığında “Avukatla beraber gelin, beni kurtarın, ben ölüyorum, hastayım” dedikten sonra ailesinin durumdan haberi oldu. Ailesi bir ay uğraştıktan sonra 24 Nisan’da tahliye edilen Tunçay, 1 Mayıs 2021’de Ankara’da hayatını kaybetti.

“8 YAŞINDAKİ KARDEŞİM TIRNAKLARIYLA TOPRAĞI KAZDI, İNANMIYOR ÖLDÜĞÜNE”

18, 16 ve 8 yaşında üç kız babası olan Abdulvahit Tunçay’ın kızı Fatma Türkan Turan’ın açıklamaları şöyle:

“KHK’lı polis memuru babam Abdulvahit Tunçay 4. evre pankreas kanseriydi. Dilekçe yazdı 30’dan fazla, hastaneye götürmediler, tahliye etmediler, vefat etti. 8 yaşındaki kardeşim yetim kaldı, uykularınız kaçsın. 8 yaşındaki kardeşim hala babamın öldüğüne inanmıyor, toprağı kazdı tırnaklarıyla, ‘Babam ölmedi onu oradan çıkaracağım’ diyor. 8 yaşındaki bir kız çocuğuna bu tramvayı yaşatmaya hakkınız yok. Babama zamanında müdahale etseydiniz şu an bu durumda olmazdık.”

“ÖLÜME TER ETTİNİZ, BİZİ YETİM BIRAKTINIZ”

Babam 29 yıl vatana millete hizmet etti. Bu muameleyi hak etmedi, suçu yoktu, cezaevine konuldu. 4. evre pankreas kanseri oldu, tahliye etmediler, ölüme terk ettiler. 3 tane kız çocuğunu yetim koydunuz, bizim hakkımız sizden çıksın.

Senin kızın olmak gurur verici babam, gurur duyuyorum seninle, senin gibi güçlü, ailesine düşkün, dürüst birinin kızı olmak gurur verici. ‘Sizin babanız vatan haini’ diyorlar onu diyenler bile senin kadar vatanını, milletini sevemez buna çok eminim.

VASİYETİ: “KİMSE BEDDUA ETMESİN, ALLAH’A HAVALE EDİN”

Lütfen babama bunları yaşatanlara beddua etmeyin. Vasiyet etti ‘Kimse kimseye beddua etmesin, Allah’a havale edin’ dedi Allah’a havale edelim onları. Babam ağrılar içindeydi. Yürüyemiyordu. Emekleyerek tuvalet ihtiyacını gidermiş cezaevinin hastanesinde. Sandalyenin üstünde aylarca o hasta haliyle oturmuş yerde yatırmışlar. Ayakta duramayan babamıza yemek yemesi için masa bile vermemişler hastanede.

Sokakta kedi köpeğe araba vuruyor, ona bile acıyıp hastaneye götürüyorsunuz, benim babama niye acımadınız, Üç tane kızı var, benim babama niye merhamet etmediniz? Ben bu mezarın başında çocukluğumu bıraktım. Bana bir çocukluk borçlusunuz çocukluğumu çaldınız.

Babam ölmüş olabilirsin ama senin çıkaramadığın sesin ben olacağım, söz verdim sana arkandayım, yanlarına bırakmayacağım. Sen bana hep savaşçı kızım derdin. Senin için hepsiyle bu gencecik yaşımda mücadele edeceğim. Merak etme ben onlardan korkmuyorum, onlar korkacak benden, az kaldı.

“KENDİLERİ SORUMLU DEĞİLMİŞ GİBİ BAŞSAĞLIĞI DİLİYORLAR”

Babam ölecek diyorum çıkarın diyorum, “Toplantı yapıp düşünelim” diyorlar. Babam ölecek çıkarın diyorum, “Gerekli işlemler yapılmadı bekleyin” diyorlar. Babam öldü diyorum en sonunda kendileri sorumlusu değilmiş gibi rahatça başınız sağ olsun diyorlar.

Cezaevinde kanser olan KHK’lı polis Abdulvahit Tuncay hayatını kaybetti

Gündem

Sedat Peker’in oltasına gelen bakan kim?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Pelikan grubuyla çarpışırken aniden hedefini değiştirdi ve son videosunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya döndü. Soylu, tabiri caizse Peker’in oltasına gelen ilk kişi oldu. Gazeteci Cevheri Güven, ilk kez duyacağınız bilgiler ışığında Peker’in dördüncü videosunu analiz etti. BOLD

Okumaya devam et

Gündem

En fazla KHK’lıyı bağrından çıkaran Kavşut Köyü belgesel oldu

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Kavşut Köyü 15 Temmuz’un ardından yaşananlar nedeniyle bir belgesele konu oldu. 2 bin 400 nüfuslu 400 haneli Kavşut’ta 200 civarında kamu görevlisi KHK’larla mesleklerinden ihraç edildi. Gazeteci Erkan Yiğitsözlü’nün yönetmenliğini yaptığı “KHK Köyü: Kavşut” adlı belgesel bugün Youtube üzerinden yayınlanacak.

BOLD – KHK’ların Anadolu insanı için nasıl bir kıyım olduğunu anlatan KHK Köyü Kavşut belgeseli bugün akşam Türkiye saatiyle 21:00’de KHK TV’nin Youtube hesabından yayınlanacak.

KHK’larla 2 bin 400 nüfuslu, 400 haneli köyde 200 civarı kamu görevlisi terörist yaftası vurularak mesleklerinden ihraç edildi. Gazeteci Ahmet Erkan Yiğitsözlü’nün yönetmenliğini yaptığı belgesel, Anadolu’nun mütevazı bir köyü ölçeğinde ülke genelindeki haksızlık, hukuksuzluk ve zulmü gözler önüne seriyor.

Kavşut Köyü’nde doktorundan askerine, hâkiminden savcısına, polisinden gardiyanına ya da öğretmenine kadar her meslek grubundan 200 civarında ihraç edilen KHK’lının yaşadıkları anlatılıyor.

Okumaya devam et

Gündem

Ethem Sancak Tank Palet Fabrikasını devrediyor iddiası

Saray’a yakın iş adamı Ethem Sancak ve Katarlı ortağına devredilen Tank Palet Fabrikası’nın yine el değiştireceği iddia edildi. Sancak’ın hisselerini Tosyalı Holding’e devredeceğini belirten CHP’li Özkoç, “TSK’nın fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor” dedi.

BOLD – Yüzde 49,9’luk hissesi Katar ordusuna ait olan savunma sanayi şirketi BMC’de çoğunluk hissesinin Tosyalı Holding’e geçeceği iddia ediliyor. Altay Tankı projesinden Katarlı ortakların çıkarılmasını isteyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Tank Palet fabrikasında yerli ve milli sermayeyle tankı kendimiz üretelim” dedi.

SANCAK HERŞEYİ BIRAKMIŞ KAÇIYOR

CHP Grup Başkanvekili Özkoç, BMC şirketinin ortaklık yapısındaki sözkonusu değişiklik söylentileri sonrası Altay Tankı projesinden Katarlıların çıkarılma çağrısında bulundu. Özkoç, yaptığı açıklamada, “TSK’nın fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor. Sancak’a siper olan, yalanlarına ortak olan devlet yöneticilerini Allah’a havale ediyorum” dedi.

KAYBEDEN ÜLKE EKONOMİSİ OLDU

Türk-Katar ortak girişimi BMC şirketinin Türk hisselerinin çoğunluğunun çelik üreticisi Tosyalı Holding’e satışının konuşulduğunu belirten Özkoç, “Devletin bütün imkânlarını, teşviklerini kullanarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. 29 aylık süreçte kaybeden ülke ekonomimiz oldu. Önemli operasyonlara imza atan TSK’nın tank ihtiyacı karşılanamadı” dedi.

KATARLI ORTAKLARI ÇIKARILSIN

Tank Palet yönetiminden Katarlıların çıkarılmasını isteyen Özkoç, “BMC’nin ortaklığı Tosyalı Holding’e geçerken devlet yöneticilerine bir uyarıda daha bulunmak istiyorum. Gelin, Altay Tankı projesinden Katarlı ortakları çıkaralım. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Tank Palet fabrikasında yerli ve milli sermayeyle bu tankı kendimiz üretelim” dedi.

Ekonomik kriz sayıyı artırdı: Evine aş götüremeyince intihara yöneliyor

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0