Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Binali Yıldırım’ın oğlunun Venezuela’da fotoğraf çektirdiği Türk okulu çalıntı çıktı

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in, uyuşturucu ticaretine aracılık etmekle suçladığı Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım’ın fotoğraflarının çıktığı okulun Gülen Cemaatine ait olduğu, Tayyip Erdoğan ile Maduro arasındaki gizli ilişkiler sayesinde Maarif Vakfına devredildiği ortaya çıktı.

BOLD – Sedat Peker’in iddialarının ardından Erkan Yıldırım’ın, 7 Aralık 2020 tarihinde Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyetinin okul ziyareti sırasında çekilen fotoğrafı gündeme geldi.

Erkan Yıldırım’ın resmî sıfatı olmadığı halde Aralık 2020’de Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu ile ülkeyi ziyaret ettiğine dair fotoğraflar Karakas Büyükelçiliği’nin hesaplarında yayınlanmıştı.

Nordic Monitorun haberine göre, Binali Yıldırım oğlunun kendi imkanları ile Venezuela’ya gittiğini, Kovid-19 test kitleri ve maske dağıttığını söylemişti. Heyetin başkanı ve aynı zamanda Yıldırım ailesinin avukatı da olan AKP Milletvekili Serkan Bayram, Yıldırım’ın hastane ve cami işleri için heyete katıldığını öne sürmüştü.

Heyetin Venezuela ziyareti sırasında fotoğraf çektirdiği Türk okulunun Gülen Cemaatine ait olduğu, yurtdışındaki Türk kolejlerini devralmak için faaliyet gösteren Maarif Vakfı’na 2018’in sonunda devredildiği ortaya çıktı. Venezuela, Güney Amerika’da Türk kolejlerini kapatan tek ülke konumunda.

Ülkenin bir zamanlar en başarılı okulları arasında gösterilen Türk kolejleri uluslararası yarışmalarda Venezuela’ya bir çok ödül kazandırmış, Venezuela Parlamentosu tarafından defalarca ödüllendirilmişti. Soma faciasının ardından hayatını kaybedenlerin anısına düzenledikleri anma töreni her iki ülkenin medyasında geniş yer bulmuştu.

SEDAT PEKER ERKAN YILDIRIM’I İŞARET ETİT

Sedat Peker, 7’nci videosunda hedef ülkesi Türkiye olan 4 ton 900 kiloluk kokainle ilgili iddialar gündeme getirmişti. Peker, Erkan Yıldırım’dan bahsettiği videoda şunları söylmişti: “Kokain önceden Kolombiya üzerinden geliyordu. Geçen sene 4 ton 900 kilo sanıyorum haziran ayında yakalandı… Şimdi, Bu mal yakalandıktan sonra yeni bir güzergah kurmak için Venezuela’ya kim gitti? Evet kim gitti ? Eski Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım. Ocak ayında 4 gün, Şubat ayında 4 gün Venezuela’da kaldı. Karakas limanı’ndan kuru yük gemileri direkt Türkiye’ye gelebiliyor. Konteyner gemileri ise Dominik’te durma yapıp gelebiliyor. Yani esas gelen kokainler artık Dominik üzerinde değil, çünkü çok yakalanmalar başlayacak.”

Çetelerin cirit attığı Türkiye’de kanalizasyondan uyuşturucu akıyor

Gündem

Dedeağaç’ta mahsur kalanlardan sevindiren haber

Erdoğan rejiminin baskısından kurtulmak için umut yolculuğuna çıkan ve bugün Dedeağaç’ta mahsur kalan 17 kişi için sığınma işlemlerinin başladığı öğrenildi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın insan hakları ihlallerinden kaçan 17 kişi bugün Yunanistan tarafında mahsur kaldı. Aralarında 5’i çocuk ve 4 kadının bulunduğu 17 kişi Meriç Nehri’nin kenarından dünyaya yardım çağrısında bulundu.

Çektikleri videoyla insani yardım çağrısında bulunan Türkiye’den gelen göçmenler, bebeklerin soğuktan donmak üzere olduklarını duyurdu. Susuzluk, zorlu arazi ile soğuk hava nedeniyle çocuklar ve bebeklerle hareket edemediklerini belirten göçmenler, “Sığınma başvurusunda bulunmak istiyoruz.” diyor.

SOĞUKTA BEBEKLERİN AĞLAMA SESLERİ

Videoya konuşan kadın bir göçmen, “Hayatımız büyük tehlikede. Küçük çocuklarımız da var yanımızda. Bu noktada biran evvel insani yardım istiyoruz” dedi. Konuşma sırasında etraftaki bebeklerin ağlama sesleri videoya girdi.

ERDOĞAN’DAN KAÇIYORUZ, SİYASİ SIĞINMA İSTİYORUZ

Yalçın Toker ismindeki bir göçmen ise İngilizce olarak çektiği videoda dünyaya yardım çağrısında bulundu. Yunanistan tarafından bulunduklarını belirten Toker, “Meriç Nehri’ni geçtik ve 01 Aralık itibariyle Yunanistan tarafında bekliyoruz. Toplam 17 kişi (5 çocuk ve bebek, 4 kadın ve 8 erkek). Ne yazık ki susuzluk, zorlu arazi ve soğuk hava nedeniyle çocuklar ve bebeklerle hareket edemiyoruz. Diktatör Erdoğan’dan umutsuzca kaçıyoruz. Siyasi sığınma başvurusunda bulunmak istiyoruz. Nazik ve umutsuzca acil yardıma ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Akşam saatlerinde mahsur kalan hakkında olumlu haberler gelmeye başladı. Gazeteci Bedrettin Uğur, mahsur kalan 17 kişinin güvenli bir bölgeye alındığını duyurdu.

Uğur paylaşımında, “Mahsur kalan 17 mülteci Yunanistan Feres Karakolunda. İki avukat ve bir uluslararası raportör güvende olduklarını açıkladı. Deport edilmeyecekler. Sığınma için resmi işlemleri başladı” dedi.

Meriç’i geçip mahsur kalan 17 kişi donmamak için acil yardım istedi

Okumaya devam et

Gündem

Bakanıyla Erdoğan’ın garip diyaloğu: Ne söyledi, para pul söyledi mi? Söyler miyim efendim!

Meclis’te gazetecilere konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanına gelen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan gazetecilere, “Ne söyledi ya. Para Pul söylemedi mi?” diye sordu. Soruya Koca, “Siz izin vermeden söyle miyim efendim” diyerek cevap verdi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AKP Grup Toplantısı sonrası Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sağlık çalışanlarının maaş ve kıdem tazminatlarına ilişkin açıklama yapan Koca, “Pratisyen hekimlerin ek göstergesi 13 binden 33 bine, uzman hekimler diş hekimleri dahil olmak üzere 17 binden 40 bine ek göstergeleri çıkmış olacak. Pratisyenlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin olmak üzere bir düzenleme Meclis’te tüm grupların desteğini bekliyoruz” dedi.

Konuşmasının tamamlayan Koca gazetecilerin yanından ayrılırken, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Ne söyledi ya” sesi duyuldu.

 

NE SÖYLEDİ YA!

Gazetecilerin hekimlerle ilgili düzenlemeye ilişkin açıklama yaptığını belirtmesi üzerine Erdoğan, “Para pul söylemedi mi” diye sordu. Bakan Koca da detay vermediğini ifade ederek, ” Söyler miyim efendim Siz izin vermeden ben söyler miyim?” dedi. Koca’nın bu sözleri gülüşmelere yol açtı.

Erdoğan, detay isteyen basın mensuplarına da “Hepsi geliyor. 5 bin, 2 bin 500 lira; bu tür zamlar geliyor” diye konuştu.

“Sabahtan beri buradayız, akşam olmak üzere, bir ömür gibi geçti”

Okumaya devam et

Gündem

Kapalıçarşı’da ‘döviz krizi’ intiharı

İstanbul Kapalıçarşı’da döviz bürosu sahibi bir yurttaş, borçları nedeniyle girdiği bunalımın ardından hayatına son verdi.

BOLD – İstanbul Fatih’te bulunan tarihi Kapalıçarşı’da döviz bürosu sahibi bir yurttaş iş yerinde intihar etti.

Olay bugün öğle saatlerinde yaşandı. Döviz bürosu sahibi C.E., başına sıktığı kurşunla intihar girişiminde bulundu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, C.E.’nin hayatını kaybettiğini belirledi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı. İntihar eden E.C’yi tanıyan bir başka esnaf ise verdiği bilgide olayın borç yükü nedeniyle yaşanan bunalımdan kaynaklandığını duyduklarını belirtti.

Merkez’in doğrudan dolar satışı da dövizi durduramadı

Okumaya devam et

Popular

Shares