Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Binali Yıldırım’ın oğlunun Venezuela’da fotoğraf çektirdiği Türk okulu çalıntı çıktı

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in, uyuşturucu ticaretine aracılık etmekle suçladığı Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım’ın fotoğraflarının çıktığı okulun Gülen Cemaatine ait olduğu, Tayyip Erdoğan ile Maduro arasındaki gizli ilişkiler sayesinde Maarif Vakfına devredildiği ortaya çıktı.

BOLD – Sedat Peker’in iddialarının ardından Erkan Yıldırım’ın, 7 Aralık 2020 tarihinde Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyetinin okul ziyareti sırasında çekilen fotoğrafı gündeme geldi.

Erkan Yıldırım’ın resmî sıfatı olmadığı halde Aralık 2020’de Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu ile ülkeyi ziyaret ettiğine dair fotoğraflar Karakas Büyükelçiliği’nin hesaplarında yayınlanmıştı.

Nordic Monitorun haberine göre, Binali Yıldırım oğlunun kendi imkanları ile Venezuela’ya gittiğini, Kovid-19 test kitleri ve maske dağıttığını söylemişti. Heyetin başkanı ve aynı zamanda Yıldırım ailesinin avukatı da olan AKP Milletvekili Serkan Bayram, Yıldırım’ın hastane ve cami işleri için heyete katıldığını öne sürmüştü.

Heyetin Venezuela ziyareti sırasında fotoğraf çektirdiği Türk okulunun Gülen Cemaatine ait olduğu, yurtdışındaki Türk kolejlerini devralmak için faaliyet gösteren Maarif Vakfı’na 2018’in sonunda devredildiği ortaya çıktı. Venezuela, Güney Amerika’da Türk kolejlerini kapatan tek ülke konumunda.

Ülkenin bir zamanlar en başarılı okulları arasında gösterilen Türk kolejleri uluslararası yarışmalarda Venezuela’ya bir çok ödül kazandırmış, Venezuela Parlamentosu tarafından defalarca ödüllendirilmişti. Soma faciasının ardından hayatını kaybedenlerin anısına düzenledikleri anma töreni her iki ülkenin medyasında geniş yer bulmuştu.

SEDAT PEKER ERKAN YILDIRIM’I İŞARET ETİT

Sedat Peker, 7’nci videosunda hedef ülkesi Türkiye olan 4 ton 900 kiloluk kokainle ilgili iddialar gündeme getirmişti. Peker, Erkan Yıldırım’dan bahsettiği videoda şunları söylmişti: “Kokain önceden Kolombiya üzerinden geliyordu. Geçen sene 4 ton 900 kilo sanıyorum haziran ayında yakalandı… Şimdi, Bu mal yakalandıktan sonra yeni bir güzergah kurmak için Venezuela’ya kim gitti? Evet kim gitti ? Eski Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım. Ocak ayında 4 gün, Şubat ayında 4 gün Venezuela’da kaldı. Karakas limanı’ndan kuru yük gemileri direkt Türkiye’ye gelebiliyor. Konteyner gemileri ise Dominik’te durma yapıp gelebiliyor. Yani esas gelen kokainler artık Dominik üzerinde değil, çünkü çok yakalanmalar başlayacak.”

Çetelerin cirit attığı Türkiye’de kanalizasyondan uyuşturucu akıyor

Gündem

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan AKP’li meclis üyelerine çay fırlattı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Meclis toplantısındaki oylama sırasında ısrarla söz isteyen AKP’li üyelere, “İlla Cumhurbaşkanı gibi mi yapayım sizi sakinleştirmek için?” diyerek masasının altında bulunan poşet çayları fırlattı.

BOLD – Bolu Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı sırasında Belediye Başkanı alınan kararları oylamaya sundu. Oylama sonrası Özcan, söz isteyen AKP sıralarına ise sakin olmaları konusunda uyarıda bulundu.

AKP sıralarından yükselen seslere karşı Özcan, “Cumhurbaşkanı gibi mi yapayım? alın size çay” diyerek masasının altındaki poşet çayları AKP sıralarına fırlattı.

Son günlerde adından çokça söz ettiren Tanju Özcan, geçen haftaya damga vuran Afgan göç dalgası sonrası sıradışı açıklamalara imza atmıştı. Bolu da barınan mültecilerin su ve vergi giderlerine 10 kat zam yaptığını açıklayan Özcan, aldığı desteğin yanı sıra büyük tepki de çekti.

Erdoğan’ın fırlattığı çayın dönüşü sert oldu

Okumaya devam et

Gündem

El bombası silah ve uyuşturucuyla yakalandı dediği saatte çıktı: Soylu ile fotoğrafları gündem oldu

Suç örgütü lideri olduğu ileri sürülen Sadık Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 18 kişi İzmir’de gözaltına alındı. Üzerlerinde 2’si uzun namlulu 8 silah, 1 el bombası ve bir miktar uyuşturucu bulunan Yıldırım ve arkadaşları 2 saat sonra serbest bırakıldı. Instagram hesabından serbest kalacağı saati açıklayan ve kendisini gözaltına alan memuru tehdit eden Yıldırım’ın Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım ile fotoğrafları olduğu ortaya çıktı.

BOLD – Çete lideri olduğu iddia edilen Sadık Yıldırım ve 17 kişi, 1 el bombası, 3’ü ruhsatsız 6 tabanca, 2 uzun namlulu ve bir miktar uyuşturucu ile İzmir’de gözaltına alındı.

Bornova Merkez karakoluna götürülen Yıldırım iddiaya göre, burada polis memuru Tolga Akpınar ile tartıştı.

GÖZALTINDA STORY

Gözaltındayken Instagram hesabından story paylaşan Sadık Yıldırım, üzerlerinde yakalanan bomba, uyuşturucu ve ruhsatsız silaha rağmen 2 saat sonra serbest kalacağını duyurdu.

Alaycı ifadeler kullanan ve kısa süre sonra serbest bırakılan Sadık Yıldırım bir story daha paylaşarak kendisini gözaltına alan polis Tolga Akpınar’ı tehdit etti.


Akpınar’ın ismini yazdığı elini fotoğraflayan Sadık Yıldırım, “Kalabalıkta yapılan artistliğin tenhada özrü olmaz” notuyla paylaştı.

AKP’LİLERLE YANYANA

Sadık Yıldırım’ın daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere AKP’li siyasilerle fotoğrafları olduğu ortaya çıktı.

Olayı sosyal medyada paylaşan TBMM Adalet komisyonu üyesi ve CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, “Adı Sadık Yıldırım. 3 tabanca, 3 tüfek ve uyuşturucuyla yakalandığını söylüyor. 18 kişilik çetesiyle gezerken gözaltına alınıyor. ‘2 saate çıkarım’ dedikten sonra hemen çıkıyor. Onu gözaltına alan polisi açık şekilde tehdit ediyor. Süleyman Soylu polisin yanında olacak mısın?” dedi.

“Dünya bizi konuşuyor” haberleri pahalıya patladı: A Haber ve TRT ekibine dayak

 

Okumaya devam et

Gündem

Üç maaşlı RTÜK Başkanı’ndan medyaya yangın sansürü

Birden fazla yerden maaş alan Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, medya kuruluşlarına sansür yazısı gönderdi. Sadece yanan alanları gösteren medya kuruluşlarına ağır cezalar verileceğini açıkladı.

BOLD – RTÜK Başkanlığının yanı sıra Halkbank ve Basın İlan Kurumu yönetim kurulu üyeliklerinden maaş alan Şahin, gazete, televizyon ve internet sitelerine orman yangınlarının haberleştirilmesi hakkında bir yazı gönderdi.

VATANDAŞIN MORALİNİ BOZMAYIN

Yazıda “Medyamızın sorumluluk bilinci içinde duyarlılıkla hareket etmesi, vatandaşlarımızın ve yangın söndürme ekiplerinin moral ve motivasyonu açısından çok önemlidir” denildi.

YANAN ALANLARI ISRARLA EKRANA TAŞIMAYIN

RTÜK, “130 farklı noktada çıkan yangınlar acil müdahale ekipleri tarafından başarıyla söndürülmüşken buraları hiç görmeksizin sadece yanan alanların ısrarla ekranlara taşınması, kaos havası beklentisinde olan çevrelerin istediği yönde bir yayıncılıktır” ifadelerini kullandı.

AĞIR CEZA VERECEĞİZ

RTÜK’ün yazısı “Söz konusu yayın ilkelerini hiçe sayan medya hizmet sağlayıcılara en ağır müeyyidelerin uygulanması kaçınılmaz hale gelecektir” ifadeleriyle sona erdi.

RTÜK’ün rahatsız olduğu görüntülerde vatandaş kendi imkanlarıyla yangın söndürmeye çalışıyor.

Okumaya devam et

Popular

Shares