Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Kovid’den vefat eden eski Hakim Mehmet Dölen’in son sözü: Bir kişiye hakkımı helal etmiyorum

26 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan eski Hakim Mehmet Dölen, yakalandığı Kovid-19 hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Dölen, memleketinde toprağa verildi.

BOLD – 15 Temmuz’un ardından mesleğinden ihraç edilen eski hakim Mehmet Dölen, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

26 ay tutuklu yargılanan Dölen, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tahliye edildikten sonra koronavirüse yakalanan Dölen’un durumu ağırlaşınca kaldırıldığı hastanede vefat etti. Dölen, memleketinde defnedildi.

Avukat Ömer Turanlı, eski hakim Dölen’in hukuk fakültesinden arkadaşı olduğunu belirterek, Dölen’in vefat etmeden önce tutuklanmasına sebep olanlara hakkını helal etmediğini yazdı. Turanlı, sosyal medya hesabından şu mesajları paylaştı: “Çok ağladım ama çok şükrettim böyle dostlarım var diye. Bu dünyada da ötede de bu dostlardan Allah bizleri ayırmasın. Sizlerden 27 senelik arkadaşım (İstanbul Üniversitesi Hukuk Fak 1. Sınıftan beri) bir dönem avukatlık son dönemlerinde de hakimlik yapan ve 2 gün önce Kovid’den kaybettiğimiz Mehmet Dölen kardeşimden bahsedeceğim. Maalesef cadı avından bu dostum da nasibini aldı uzun zaman cezaevinde kaldı ve tahliye oldu.

BİR KİŞİYE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Kovid hastalığını büyük ölçüde yenmişti, doktorlar iyileşti diye taburcu edeceği zaman ayağı kalkıp babasına “…babacığım ver elini öpeyim hakkını helal et, bana bildirildi benim bu dünyada günlerim çok az kaldı , hazırlığını yap dediler…” diye söylüyor. Doktorlara da “..verin kağıt imzalayayım bütün sorumluluk bende benimle uğraşmayın…” diye söylüyor. Doktorlar kan değerlerinin iyi olduğunu ve büyük ölçüde iyileştiğini söylüyorlar şaşkınlıkla ama rahmetli ısrar ediyor beni rahat bırakın diye. Babasına en son şunu söylüyor; “…babacığım herkese hakkımı helal ediyorum ama tek bir kişiye helal etmiyorum, 27 senelik arkadaşım olan S.Y’ ye helal etmiyorum, Mahkeme-i Kübra’da onu bekleyeceğim ve onunla hesaplaşacağım…” diyerek huzurla bu dünyadan göçüp gidiyor… Tek tek söyleyip cemaatçi diye ihbar ediyor. Hey gidi S.Y değdi mi? Ey S.Y çok tövbe et çok… Ruhun şad olsun Mehmed’im , canım kardeşim.”

KHK’lı komiser yardımcısı Mehmet Harun Yılmaz hayatını kaybetti

Gündem

Dedeağaç’ta mahsur kalanlardan sevindiren haber

Erdoğan rejiminin baskısından kurtulmak için umut yolculuğuna çıkan ve bugün Dedeağaç’ta mahsur kalan 17 kişi için sığınma işlemlerinin başladığı öğrenildi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın insan hakları ihlallerinden kaçan 17 kişi bugün Yunanistan tarafında mahsur kaldı. Aralarında 5’i çocuk ve 4 kadının bulunduğu 17 kişi Meriç Nehri’nin kenarından dünyaya yardım çağrısında bulundu.

Çektikleri videoyla insani yardım çağrısında bulunan Türkiye’den gelen göçmenler, bebeklerin soğuktan donmak üzere olduklarını duyurdu. Susuzluk, zorlu arazi ile soğuk hava nedeniyle çocuklar ve bebeklerle hareket edemediklerini belirten göçmenler, “Sığınma başvurusunda bulunmak istiyoruz.” diyor.

SOĞUKTA BEBEKLERİN AĞLAMA SESLERİ

Videoya konuşan kadın bir göçmen, “Hayatımız büyük tehlikede. Küçük çocuklarımız da var yanımızda. Bu noktada biran evvel insani yardım istiyoruz” dedi. Konuşma sırasında etraftaki bebeklerin ağlama sesleri videoya girdi.

ERDOĞAN’DAN KAÇIYORUZ, SİYASİ SIĞINMA İSTİYORUZ

Yalçın Toker ismindeki bir göçmen ise İngilizce olarak çektiği videoda dünyaya yardım çağrısında bulundu. Yunanistan tarafından bulunduklarını belirten Toker, “Meriç Nehri’ni geçtik ve 01 Aralık itibariyle Yunanistan tarafında bekliyoruz. Toplam 17 kişi (5 çocuk ve bebek, 4 kadın ve 8 erkek). Ne yazık ki susuzluk, zorlu arazi ve soğuk hava nedeniyle çocuklar ve bebeklerle hareket edemiyoruz. Diktatör Erdoğan’dan umutsuzca kaçıyoruz. Siyasi sığınma başvurusunda bulunmak istiyoruz. Nazik ve umutsuzca acil yardıma ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Akşam saatlerinde mahsur kalan hakkında olumlu haberler gelmeye başladı. Gazeteci Bedrettin Uğur, mahsur kalan 17 kişinin güvenli bir bölgeye alındığını duyurdu.

Uğur paylaşımında, “Mahsur kalan 17 mülteci Yunanistan Feres Karakolunda. İki avukat ve bir uluslararası raportör güvende olduklarını açıkladı. Deport edilmeyecekler. Sığınma için resmi işlemleri başladı” dedi.

Meriç’i geçip mahsur kalan 17 kişi donmamak için acil yardım istedi

Okumaya devam et

Gündem

Bakanıyla Erdoğan’ın garip diyaloğu: Ne söyledi, para pul söyledi mi? Söyler miyim efendim!

Meclis’te gazetecilere konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanına gelen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan gazetecilere, “Ne söyledi ya. Para Pul söylemedi mi?” diye sordu. Soruya Koca, “Siz izin vermeden söyle miyim efendim” diyerek cevap verdi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AKP Grup Toplantısı sonrası Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sağlık çalışanlarının maaş ve kıdem tazminatlarına ilişkin açıklama yapan Koca, “Pratisyen hekimlerin ek göstergesi 13 binden 33 bine, uzman hekimler diş hekimleri dahil olmak üzere 17 binden 40 bine ek göstergeleri çıkmış olacak. Pratisyenlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin olmak üzere bir düzenleme Meclis’te tüm grupların desteğini bekliyoruz” dedi.

Konuşmasının tamamlayan Koca gazetecilerin yanından ayrılırken, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Ne söyledi ya” sesi duyuldu.

 

NE SÖYLEDİ YA!

Gazetecilerin hekimlerle ilgili düzenlemeye ilişkin açıklama yaptığını belirtmesi üzerine Erdoğan, “Para pul söylemedi mi” diye sordu. Bakan Koca da detay vermediğini ifade ederek, ” Söyler miyim efendim Siz izin vermeden ben söyler miyim?” dedi. Koca’nın bu sözleri gülüşmelere yol açtı.

Erdoğan, detay isteyen basın mensuplarına da “Hepsi geliyor. 5 bin, 2 bin 500 lira; bu tür zamlar geliyor” diye konuştu.

“Sabahtan beri buradayız, akşam olmak üzere, bir ömür gibi geçti”

Okumaya devam et

Gündem

Kapalıçarşı’da ‘döviz krizi’ intiharı

İstanbul Kapalıçarşı’da döviz bürosu sahibi bir yurttaş, borçları nedeniyle girdiği bunalımın ardından hayatına son verdi.

BOLD – İstanbul Fatih’te bulunan tarihi Kapalıçarşı’da döviz bürosu sahibi bir yurttaş iş yerinde intihar etti.

Olay bugün öğle saatlerinde yaşandı. Döviz bürosu sahibi C.E., başına sıktığı kurşunla intihar girişiminde bulundu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, C.E.’nin hayatını kaybettiğini belirledi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı. İntihar eden E.C’yi tanıyan bir başka esnaf ise verdiği bilgide olayın borç yükü nedeniyle yaşanan bunalımdan kaynaklandığını duyduklarını belirtti.

Merkez’in doğrudan dolar satışı da dövizi durduramadı

Okumaya devam et

Popular

Shares