Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Reza Zarrab Avusturya’da yakalanan Sezgin Baran Korkmaz’ın yanında çerez!

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, bir dönem Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘gözde işadamı’ Sezgin Baran Korkmaz’ın ABD’nin talebi üzerine Avusturya’da gözaltına alınmasını masaya yatırıyor. Korkmaz’ı “Erdoğan’ın tefecisi” olarak tanımlayan Arslan, Reza Zarrab dosyasına dikkat çekti. “Zarrab, Korkmaz’ın yanında çerez kalır” dedi. Korkmaz’ın ABD mahkemelerinde konuşmasının Erdoğan için kabus olacağına işaret etti. “Bir yandan Sedat Peker öbür yandan Sezgin Baran Korkmaz… Erdoğan’ın parayla, siyasi rüşvetle satın aldığı isimler bir bir Erdoğan’ı satmaya başlıyor. Peki şimdi neler olacak” diye soruyor. BOLD

Videohaber

Cep telefonlarında tarihin en büyük tehlikesi

Bugüne kadarki en büyük casus yazılım olarak kabul edilen Pegasus skandalı büyüyor. Türkiye’den de bazı isimlerin yer aldığı, 16 ülke lideri, bürokratlar, dini önderler, gazeteciler ve binlerce önemli kişinin cep telefonunun Pegasus’un 45 müşterisi tarafından ele geçirildiği ortaya çıktı. Gazeteci Cevheri Güven’in casus yazılım Pegasus ile ilgili son videosu yayında.

BOLD – Dünya İsrail üretimi gelmiş geçmiş en büyük casus yazılım Pegasus’la ele geçirilen cep telefonlarını konuşuyor. 16 ülke lideri, bürokratlar, dini önderler, gazeteciler ve binlerce önemli kişinin cep telefonunun Pegasus’un 45 müşterisi tarafından ele geçirildiği ortaya çıktı. Dünyanın en önemli 16 medya organı bir araya geldi ve Pegasus Skandalını tüm boyutlarıyla masaya yatırdı.

İstanbul Başsavcısı dahil Türkiye’de telefonu ele geçirilen 500 kişi olduğu öğrenildi. Bu sayının çok daha büyük olabileceği belirtiliyor. Pegasus telefonu nasıl ele geçirir, telefonunuzda neler yapar, Pegasus’tan telefon korunabilir mi? Gazeteci Cevheri Güven son videosunda Pegasus’u ele aldı.

Kovulduklarını Resmi Gazete’den öğrenen bürokratlar

 

Okumaya devam et

Videohaber

Adil Öksüz videosu neden 5 yıl sonra servis edildi?

15 Temmuz’un 5. yıl dönümünde o gece Akıncı Üssü’nde olduğunu iddia eden Adil Öksüz’ün görüntüsü AA tarafından servis edildi. Peki Adil Öksüz o gece çıktığı odada kiminle görüştü? Adem Yavuz Arslan, 5 yıl sonra paylaşılan o videoyu Nöbetçi Editör’de analiz etti.

BOLD – Adil Öksüz’ün 15 Temmuz akşamı Akıncı Üssü’nde olduğunu iddia eden görüntü AA tarafından servis edildi. 5 yıl sonra dolaşıma sokulan video ile ilgili iki kritik soru var. Birincisi ‘Neden şimdi?’ Diğer soru ise Öksüz’ün çıktığı odada kimin olduğu? Adem Yavuz Arslan, o videoyu Nöbetçi Editör’de analiz ediyor.

AİHM’in kararı Bylock’u çökertti. 96 bin kişiyi yakından ilgilendiren kararın detaylarında ne var?

Sedat Peker bayram mesajı bile atmadı. Gündemdeki soru: Yakalandı mı?

Erdoğan canlı yayında ‘uyudu’. AKP’li cumhurbaşkanı hasta mı? Erdoğan Kıbrıs’a neden gitti? Tüm bu soruların cevabı Adem Yavuz Arslan’la Nöbetçi Editör’de…

 

 

20 Temmuz darbesi nedir?

Okumaya devam et

Videohaber

20 Temmuz darbesi nedir?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da dahil birçok siyasetçi ve aydın, 20 Temmuz’da AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın darbe yaptığını söyleyerek, 15 Temmuz’a farklı bir boyut getirdi. Peki 20 Temmuz darbesinde neler yaşandı? Bold Plus’ta Fatih Akalan 20 Temmuz darbesinin perde arkasını araladı.  

BOLD – 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar Türkiye’nin en kara günlerinden biri olarak kayıtlara geçti. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları, bombalamalar, Şehitler Köprüsü’nde yaşanan görüntüler, son dakika haberlerinden uzun süre hiç düşmedi.

‘Destan’ denilerek 15 Temmuz belgeselleri çekildi. Türkiye 15 Temmuz’un etkisinden kurtulamadan 5 gün sonra, 20 Temmuz 2016 tarihinde asıl darbeyle tanıştı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da dahil bir çok siyasetçi ve aydın 20 Temmuz’da Erdoğan’ın darbe yaptığını söyleyerek 15 Temmuz’a farklı bir boyut getirdi. Peki 20 Temmuz darbesinde neler yaşandı? Erdoğan, 20 Temmuz’da kontrollü darbe mi yaptı yoksa işin arka planında başka gelişmeler mi yaşanıyordu? OHAL ve KHK’larla aslında yapılmak istenen neydi? Gazeteci Fatih Akalan, 15 Temmuz ve 20 Temmuz’un perde arkasını araladı.

 

 

Soylu sahalara indi, Peker kayıplarda

Okumaya devam et

Popular

Shares