Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Destici’ye tepki: “Partinin adını AKP’ye Büyük Biat Partisi yapın!”

Ordu’da parti yöneticisi bir kadının hükumete yönelik eleştiri sonrası ters kelepçe ile gözaltına alınmasının ardından BBP Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklama partilileri memnun etmedi. BBP’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamanın altında çok sayıda eleştiri yer alması dikkat çekti.   

BOLD – BBP Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü, Ünye’de sosyal medya yayını yapan bir kanalda hükumete yönelik eleştiride bulunduktan sonra iş yerinde 6 polis tarafından ters kelepçeyle gözaltına alınmasıyla ilgili Büyük Birlik Partisi (BBP) yazılı açıklama yaptı. Açıklamaya partililer tepki gösterdi.

OLAYIN ELEŞTİRİLERLE İLGİLİ YOK

Olayın basında geniş yer bulmasının ardından BBP’den yapılan açıklamada olayın bağlamından koparılarak farklı şekilde yorumlandığı öne sürüldü. Gözaltının Yümlü’nün yaptığı eleştirilerle hiçbir ilgisi olmadığı öne sürülen açıklamada, “Pandemi süreci uygulamaları polis memurlarının yetkilerini ve kanunlarla çizilmiş görev tanımlarını fazlasıyla aşan hiçbir şekilde kabul etmediğimiz, reddettiğimiz bir şekilde uygulanmasıyla kamuoyunun gündemine düşmüştür” denildi.

PARTİLİNİZİ SAVUNMAKTAN ACİZSİNİZ

BBP Genel Merkezi’nden yapılan bu açıklamaya partililerden büyük tepki geldi. Sosyal medyadaki açıklamanın altına yapılan yorumlardan bazıları ise şöyle:

– Yazıklar olsun size.

– Suçu polis memurlarına yükleyip garibanları ya sürgün ya da ekmeğinden ettirmeyin. Eminim ve biliyorum ki o memurlar yukarıdan bir baskı gelmedikçe asla bir siyasiye böyle bir davranışta bulunmazlar. Memurlar verilen emri yerini getirmiştir. Kimse topu taca atmaya kalkmasın.

– Böyle saçma bir açıklama mı olur? O kadının kimliği yüzünden, yaptığı eleştiri yüzünden gözaltına alındığı kamuoyunca malum. Bu metni kim hazırladıysa direk görev alın, istifa bile ettirmeyin.

– Soylu’yu eleştirdiği için gözaltına alındığını herkes biliyor. Pandemi hikayesine inanan saf insan yoktur. Temaslı olanlara polis ordusu ile mi gidiliyor. Yazıklar olsun bir parti üyenizi savunmaktan acizsiniz.

PARTİNİN ADINI BÜYÜK BİAT PARTİSİ YAPIN

– Genel başkandan çıt yok

– Bu açıklamayı yapmasanız daha iyiydi

– Muhsin gitti, parti bitti. İsminizi de  değiştirin. AKP ye Büyük Biat Partisi yapın.

– Tamam inandık.

– Partilisine dahi sahip çıkamayan sözde parti

– Gelecek partisi sizden daha fazla savunmuş partilinizi.

– Yazıklar olsun size @bbpgenelmerkez, korkaklar.

MUHSİN BAŞKAN OLSA BU AÇIKLAMA BÖYLE Mİ OLURDU?

– Hiç açıklama yapmasanız daha iyi olurdu. Yazık size gönül verenlere demeyeceğim. O partiyi hiç biriniz hak etmiyor.

– Bu açıklamayı yaparken utanmadınız mı? Ne oldu da AKP zarar görmesin diye dava arkadaşınızı bile savunamaz duruma düştünüz?

– Genel merkezin yapmış olduğu bu açıklama tam anlamıyla topu taca atmanın daniskadır. Muhsin başkan olaydı bu açıklama böyle mi olurdu sizce?  Kamuoyuna…!!!

– Ne zamandır pandemi gerekçesi ile bir kadına 10 polis gidiyor, ağa sizde gururda mı yok ya? Nasıl böyle oldunuz ya

– Kendi hakkını savunamayanlar, halkın hakkını nasıl savunacak. Anlayamıyorum, birilerine şirin görünmek için  ilkelerden taviz mi verilir?

– Vah ki ne vah. Yiğitliğin kitabını yazmış merhum Muhsin başkanın partisi kimlere kalmış. Az dik durun az

– Acaba Muhsin Yazıcıoğlu yaşasa idi bu açıklama böyle mi olurdu? İktidarın treni Destici çok kalıpsız bir adam

– Açıklamanın acizliğine bakar mısınız? Demek yüzünüze tükürseler yarabbi şükür diyeceksiniz

Kimi kandırıyorsunuz. Pandemi önlemleri kapsamında izolede olması gereken her kim olursa olsun ters kelepçeyle kalabalık polis ordusuyla zorla alıkonamaz. Neden göz altına alındığı aşikâr. Biraz gerçeklere açık olun. Muhsin başkanın kemiklerini sızlatmayın.

– Partiniz ve genel başkanı ne iş yapar? Siz Fatma hanımı nasıl bu muameleye maruz kaldırdınız? Hiç mi hükmünüz yok? Rahmetli Muhsin başkan olsa karakolu dar ederdi o polislere. Acıyorum halinize hala AKP ile ittifak edip Muhsin başkanın kemiklerini sızlatıyorsun Destici!!?

İktidarı eleştiren BBP’li Fatma Yümlü’ye işyerinde ters kelepçeli gözaltı

Politika

CHP Manisa İl Başkanı: KHK’lılara haklarını iade edeceğiz, sözlerimin arkasındayım

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, KHK ile ihraç edilenlerin suçsuz yere kamu görevlerinden alındıklarını söyledi. Ak trollerin ve yandaş medyanın hedef aldığı Balaban, sözlerinin arkasında olduğunu açıkladı.

BOLD – Açıklamaları sonrası Ak trollerin, Sabah, Yenişafak gibi yandaş gazetelerin tepkisini çeken Balaban, sözlerinin arkasında olduğunu açıkladı.

GÖREVE İADE EDECEĞİZ

15 Temmuz bahane edilerek 20 Temmuz’da Türkiye’de sivil bir darbe gerçekleştirildiğinin altını çizen Balaban, “Binlerce insan suçsuz bir şekilde görevlerinden alındı. Açlığa mahkum edildi. CHP olarak kim mağduriyet yaşıyorsa onların yanındayız. ” diye konuştu.

SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

15 Temmuz sonrası kamudan ihraç edilen çoğunluğu Gülen Hareketi mensupları olmak üzere KHK’lılara CHP’den güvence veren son isim olan Balaban oldu. Tepkiler üzerine açıklama yaparak sözlerini savundu. Balaban, “Bir kez daha belirtiyorum ki yaptığım açıklamamdaki sözlerimin sonuna kadar arkasındayım” dedi.

15 Temmuz’un bahane edilerek insanların suçsuz şekilde görevlerinden alındığını belirten Balaban, ” KHK ile haksız yere atılanların siyasi düşünce ayrımı yapmaksızın yanındayız. İnşallah Millet İttifakının iktidarında herkese haklarını iade edeceğiz.” diye konuştu.

 

Çöktükleri okulları arpalığa çevirdiler: Maarif Vakfı personele 58 bin lira maaş ödüyor

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’ın anketçisi: AKP’nin yeni seçim kazanamayacağı anlaşılıyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski anketçisi ANAR Genel Müdürü, İbrahim Uslu, HDP dışarıda tutulduğunda Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı’nın oylarının başa baş olduğunu açıkladı. Uslu, “İktidarın kendi performansıyla artık yeni seçmen kazanamayacağı anlaşılıyor. O nedenle başka partileri de ittifaka dahil ederek büyümeyi deneyecektir” dedi.

BOLD – AKP’de milletvekilliği yapan Zeynep Karahan Uslu’nun eşi anketçi İbrahim Uslu, partilerin oy oranlarıyla ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

ERDOĞAN YENİ PARTİLERİ İTTİFAKA DAHİL EDECEK

HalkTV Özlem Gürses’le Perdenin Önü Arkası programına katılan Uslu, “Cumhur İttifakı’nın yapacağı şey ittifakı büyütmek. Erdoğan aslında geçen yıldan bu yana bunu yapıyor. Geçen yıl Kasım, Aralık aylarında DSP, HÜDA-PAR, Yeniden Refah Partisi ve Saadet Partisi’yle arka arkaya bir dizi görüşme yaptı. Bu görüşmeler yeniden hızlanabilir. İktidarın kendi performansıyla artık yeni seçmen kazanamayacağı anlaşılıyor. O nedenle başka partileri de ittifaka dahil ederek büyümeyi deneyecektir” dedi.

YÜZDE 17’İ CUMHUR İTTİFAKININ YANINDA YER ALMAYACAK

Masasındaki anketlerle ilgili de bilgi veren Uslu, “HDP’yi dışarda bıraktığınız zaman neredeyse başa baş gözüküyor. Bazı araştırmalarda Millet İttifakı birkaç puan önde görünüyor. HDP 12 puan civarında gözüküyor. Orada aslında asla Cumhur İttifakı’nın yanında yer almayacak 17 puanlık bir oy potansiyeli var. Bu nedenle Cumhur İttifakı’nın genişlemekten başka çaresi yok” yanıtını verdi.

HDP’NİN KİLİT PARTİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM

HDP’nin yer alacağı ittifak tarafıyla ilgili de değerlendirmeler yapan Uslu, “HDP’nin kilit parti olduğunu başından beri düşünmüyorum, aksini söylüyorum. Çünkü nerede kilit parti olacak? Parlamentoda mı? Cumhurbaşkanlığı seçiminde mi? Parlamentoda herkes kendi oyunu alacak milletvekilini çıkaracak. Sonra parlamentoda ittifak yaparlar yapmazlar onu bilemeyiz.” dedi.

AKP, çöküş sürecinde hukuksuzlukları artırıyor: TSK ve yargıda yeni ihraç listeleri hazırlandı

Okumaya devam et

Politika

108 Kürt siyasetçinin yargılandığı gün Erdoğan’dan ‘Kürt Sorunu’ yorumu: Çözdük, aştık, bitirdik

Kılıçdaroğlu’nun ‘Kürt Sorunu’nun çözümü için HDP’yi işaret etmesinin ardından büyüyen tartışmaya ABD’den Erdoğan da katıldı. Erdoğan, “Bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik” dedi. Erdoğan’ın konuştuğu sırada 108 Kürt siyasetçi Kobani davasında hakim karşısına çıktı.

BOLD – ABD’de konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP, MHP ve HDP arasında süren ‘Kürt Sorunu’ hakkında konuştu. HDP’li Sezai Temelli’nin ‘İmralı’ açıklamalarını anımsatan Erdoğan, “Hayırlı olsun. Bu konuyla eğer biz meşgul olursak yazık olur. Yani İmralı mıdır, değil midir, onların sorunu. Varsın onlar bu şekilde yola devam etsinler; yani HDP midir, şu mudur, bu mudur… Biz diyoruz ki bu ülkede şu anda Cumhur İttifakı bu işin tek çözüm noktasıdır ve Cumhur İttifakı olarak da biz bu çözümün mücadelesini sürdürüyoruz” dedi.

 

BÖYLE BİR SORUN YOK

“Kitabımızda birlik ve beraberlik var” diye Erdoğan “Yok Kürt sorununu çözmektir, yok şudur, yok budur… Türkiye’de böyle bir sorun yok. Biz bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik. Eğer birliğe, beraberliğe, kardeşliğe inananlar varsa buyursunlar hep beraber yola devam edelim” ifadelerini kullandı.

AKP KÜRT SORUNUNU MAHKEME SALONLARINA TAŞIDI

Kürt siyasetiçilerin yargılandığı Kobani davasının 4. duruşması bugün Ankara’da görüldü. Aralarında eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da olduğu 20’si tutuklu 108 siyasetçi Ankara 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmada son günlerde yaşanan Kürt sorunu tartışmalarına değinen Sebahat Tuncel, “Kürt sorunu bu salondadır. Bir de Kürt sorunu var mı yok mu tartışması yapılıyor… AKP, Kürt sorununu mahkeme salonlarına taşıdı!” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çözüm süreci için HDP’nin muhatap alınması gerektiğine dair sözleriyle başlayan tartışmaya İYİ Parti, MHP, DEVA Partisi ve HDP de katıldı. Tartışma, HDP içinden de farklı görüşlerin gelmesine yol açtı.

Hukukun Kerbalasını yaşıyoruz: Osman Kavala hangi takımda oynuyor?

Okumaya devam et

Popular

Shares