Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

İki lobi arasına sıkışan Erdoğan’ın tehlikeli oyunu

Erdoğan’ın sermaye ve silah lobileri ile ilişkisini yaptığı son analizde detaylarıyla anlatan gazeteci Erkam Tufan, Joe Biden sonrası yeni dünya düzeninde yer almak isteyen Erdoğan’ın tehlikeli oyunu anlattı.

BOLD – Uluslararası silah lobisinin Türkiye’de Erdoğan, Fidan, Akar gibi uzantılarıyla iktidarda olduğunu belirten Erkam Tufan, bu lobinin Kürt sorunu ile yıllardır Türkiye’den milyarlarca dolar para kazandığını anlattı.

Gazeteci Erkam Tufan’ın lobiler arasında sıkışan Erdoğan ile ilgili analizinden detaylar şöyle:

ERDOĞAN’I KORUDULAR

AKP’nin öncülük ettiği milliyetçi söylemlerle kangren haline getirilen Kürt sorununun, TSK ve PKK’ya silah satan silah lobisinin işine yaradı. 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarından Erdoğan’ı yine bu lobi kurtardı.

15 Temmuz ile silah lobilerinin Gülen Hareketini Erdoğan eliyle bitirmeye giriştiğini belirten Tufan, Erdoğan ve AKP’nin bu kavgada figüran olduğunu söyledi.

ERDOĞAN TARAF DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR

Sermaye lobisinin desteğiyle ABD Başkanlık koltuğuna oturan Joe Biden ise Erdoğan’a bedel ödetmek istiyor. Bu uluslar üstü sermaye ve silah ticareti yapan 2 lobi arasında sıkışan Erdoğan ise Biden’ın politikalarına dayanamamaktan korkuyor.

Dünyadaki siyasi konjonktüre uyum sağlamak isteyen Erdoğan, 28 Şubatçı generallere verilen cezanın onanması, Yargıtay’ın Bylock kararı gibi adımlarla saf değiştirmenin sinyallerini veriyor. Buna rağmen Erdoğan, silah lobisine sırtını dönerse kendisine ağır bedel ödetileceğini biliyor.

Erdoğan’ın zor bir sürece girdiğini ve saf değiştirmesinin sadece gidişinin şeklini belirleyeceğini söyleyen Tufan, Türkiye’nin geleceğini silah ve sermaye lobilerinin çatışmasının belirleyeceğini söyledi.

AB’nin Afgan mülteciler planı hazır, AKP ise muhalefet ile Suriyeli kavgasında: Gitseler ekonomi çöker

Videohaber

Halka sefalet AKP’liye lüks hayat

Vatandaş sefaletle boğuşurken, Erdoğan ailesi başta olmak üzere AKP’liler rüşvet paralarıyla Lale Devri yaşıyor. Bold Medya AKP’lilerin lüks hayatlarının kaynağını masaya yatırdı.

BOLD – Türk halkı, pandemiyle birlikte yıkıcı etkisi katlanan ekonomik kriz yüzünden geçim sıkıntısı çekerken, AKP’li siyasiler, bürokratlar, iş insanları ve gazeteciler Lale Devrini yaşıyor.

Ülkede açlık intiharlarının yaşandığını belirten muhalefet, iktidar mensuplarını 12 bin liralık ayakkabı, 50 bin dolarlık çantalar kullanmakla eleştiriyor.

Şatafatın değirmen suyu ile ilgili çeşitli iddialar da gündemde. Bold Medya kanalı son videosunda AKP’lilerin lük hayatını masaya yatırdı.

AKP dış cephe yenilemeyi 500 yıllık dış politika başarısı yaptı

Okumaya devam et

Videohaber

Türkiye’de işkencenin raporu açıklanıyor: Hukukçular ve hak savunucuları İsviçre’de toplandı

Türkiye’de İşkence raporunun açıklanacağı Türkiye Tribünali, İsviçre’de başladı. Dünyanın önemli insan hakkı savunucuları ve hakimler bir araya geldi.

BOLD – Belçika merkezli insan hakları kuruluşu Turkey Tribunal, Türkiye’deki işkence ve insan hakkı ihlallerine ilişkin İsviçre’de toplandı. Dünyanın önemli insan hakkı savunucuları ve hakimler bir araya geldi. “Türkiye’de İşkence” raporunun sunumunun yapılacağı toplantının açılış konuşmalarını Cenevre Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Flückiger Yves Mahkeme Başkanı Prof. Dr. Françoise Barones Tulkens yaptı. Eric Sottas, “Türkiye’de İşkence” raporunun açıklayacak ve işkence duruşması yapılacak.

Okumaya devam et

Videohaber

Tenkil Müzesi Buluşması canlı yayını başladı

Tenkil Süreci, Türkiye’nin üzerine adeta bir karabulut gibi çöktü. Hukuksuzluklara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Tenkil Müzesi Derneği zulmü duyurmak için çıktığı yolda Metin Yıkar moderatörlüğünde Tenkil Müzesi Tanıtım ve Destek Buluşması yapıyor. Buluşma Youtube üzerinden canlı yayınlanıyor.  

BOLD – Gonca Kara. 27 Eylül 2019’da iki çocuğunu Ege’de kaybetti. Tülay Açıkkkolu. Eşi Gökhan Açıkkolu 5 Ağustos 2016’da göz altında iken işkenceyle öldürüldü. Murat Akçabay. 18 Temmuz 2018’de eşi ve üç çocuğunu Meriç’te kaybetti.Onlar acılarını yüreklerine gömdüler. Kendi mağduriyetlerini anlatmak değil, aktivist kimlikleriyle Tenkil’i tarihe not düşmek, farklı dillerle tüm dünyaya ve gelecek nesillere duyurmak üzere yola çıktılar. Aliya’nın ‘Ne yaparsanız yapın ama soykırımı unutmayın. Çünkü unutulan soykırım tekrarlanır’ sözünden ilhamla bu utancı unutturmamak üzere Tenkil Müzesi’nin kuruluşuna öncülük ettiler.

 

Tenkil Müzesi’nin ve yeni projelerinin tanıtılacağı Tenkil Müzesi Tanıtım ve Destek Buluşması MC TV ve Hizmetten YouTube kanalında başladı. Moderatör Metin Yıkar’ın konuşmasıyla başlayan canlı yayına konuşmacı olarak Emine Eroğlu, Tuba / Cevheri Güven, Tarık Toros, Mehmet Ali Uludağ, Zeynep Nihal, Sevinç Özarslan, Herkül Millas, Hasan Cücük, Kerim Balcı, Abdullah Aymaz, Erkam Tufan, Yüksel Kaya, Enes Kanter ve Zeynep Gülsu katılıyor.

 

 

 

Erdoğan, kan kaybediyor: En beğenilen liderler arasında 3’ncü sıraya geriledi

Okumaya devam et

Popular

Shares