Connect with us

Gündem

Sosyal medya yangın yeri!

fix

Türkiye genelinde 71 noktada çıkan orman yangını “Yangınları nasıl çıktı?” sorusunu gündeme getirdi. Sosyal medyada, başta Afgan göçmenler olmak üzere birçok konuda sıkışan AKP iktidarının gündemi değiştirmek için yangınları çıkartmış olabileceği iddiası dile getirildi. “Yıllardır benzer şeyler oluyor. Gündem manipüle ediliyor. Bunlardan her şey beklenir” mesajları paylaşıldı. 

BOLD – Antalya Manavgat’ta başlayan ve kısa sürede 21 ilden gelen 71 yangın haberi Türkiye gündemine yerleşti.

5 kişinin öldüğü, binlerce hayvanın telef olduğu ve on binlerce hektar ormanlık ve tarım arazilerinin yandığı yangınların faili olarak PKK suçlanıyor. Sosyal medyada ise yangınların gündem değiştirilmek için çıkarıldığına inanıyor.

ÇOK GÜZEL GÜNDEM DEĞİŞTİRİLİYOR

Sosyal medyada, yangınların gündem değiştirilmek için yapıldığını öne süren Ahmet Murat Topçu isimli hesap, “Çok güzel gündem değiştiriyorlar. Kimse bana bu yangınları şu bu çıkarıyor falan demesin. Seçim kazanmak için Ankara Garı’nda bombalar patlatanları onlarca insanına kıyanları gördü bu ülke” yorumu yaptı.

GÜNDEM DEĞİŞMESİ GEREKİYORDU SANIRIM

Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise, “Türkiye’de gündem değişmesi gerekiyordu sanırım bu kadar yerde aynı anda yangın çıktığına göre!” ifadesini kullandı. Başka biri ise, “Peker, Afganlılar, Suriyeliler, ekonomi veeee derken yangın! Sıradaki gündem ne? Birileri güzel gündem değiştirdi gündem mültecilerdi yangın oldu biz yangını konuşurken 7-8 milyon da Afgan gelir ülkeye yada getirilir” dedi.

BUNLARDAN HER ŞEY BEKLENİR YAZIKLAR OLSUN

S. Bulut isimli kullanıcı ise, “Yangın, mültecilerle ilgili gündem değiştirmek için de yapılmış olabilir diye düşünüyorum çünkü bunlardan her şey beklenir yazıklar olsun olan cennet vatanımıza oluyor” dedi.

GÜNDEM MANİPÜLE EDİLİYOR, CEPLER DOLUYOR

AKP yine halka IBAN verdi: Milletimiz cömerttir

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar