Connect with us

Videohaber

Sinyal değil, talimat: Dolar şoku kapıda

Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Buradan ben de herhalde sinyalimi belli yerlere vermiş oluyorum. Bundan böyle enflasyonun daha yukarı çıkması mümkün değil, zira faiz oranlarında da düşüşe geçiyoruz” açıklaması sonrası dolar şokunun kapıda olduğuna vurgu yaptı.

BOLD – Döviz kurlarında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oluşturduğu şok yaşandığını belirten Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, “Dolar kritik eşikleri birer birer geçiyor. Önce 8,52 TL, akabinde 8,62 TL geçildi” dedi.

HALK KENDİ PARASINA GÜVENMİYOR

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Buradan ben de herhalde sinyalimi belli yerlere vermiş oluyorum. Bundan böyle enflasyonun daha yukarı çıkması mümkün değil, zira faiz oranlarında da düşüşe geçiyoruz. Yüksek faiz yok. Çünkü yüksek faiz bize yüksek enflasyonu getirecektir.” dediğini hatırlatan Bozkurt, “Yerli şahıs ve şirketlerin döviz mevduatı 30 Temmuz’da önceki haftaya göre 1,33 milyar dolar artarak 231,6 milyar dolara yükseldi. Gerçek enflasyon yüzde 45-50 iken kurdaki suni seviyeyi kimse kale almaz. Demek ki neymiş! Güven kaybedilmeye görsün. Vatandaş kendi parasına güvenmiyor” dedi.

“BANKALARDAKİ DOLAR HESAPLARINA GÜVENENLERİ ALKIŞLIYORUM”

Bozkurt, Türk bankalarında dolar hesabı olanlarla ilgili Eski Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Rüşdü Saraçoğlu’nun şu sözlerini paylaştı: “Türk bankalarındaki USD hesaplarına güvenenleri alkışlıyorum. “Niye alkışlıyorsun?” derseniz cesaretlerinden dolayı. Bir Türk bankasındaki dolar hesabıyla bir Avrupa bankasındaki dolar hesabı aynı mı? Ekonomi yönetiminde -sayın Cumhurbaşkanı hariç- uluslararası akredite en iyi bir üniversiteden doktoralı kaç ekonomist var acaba?” İşte Turan Bozkurt’un döviz kurlarıyla ilgili yorumları…

 

 

Yeni kabine öncesi damat Albayrak ortaya çıktı: Bakan mı olacak?

Videohaber

Kaftancıoğlu kararında CHP ne hata yaptı?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasının ne anlama geldiğini yorumlayan Gazeteci Adem Yavuz Arslan, bu konuda CHP’nin yaptığı hatayı da açıkladı.

BOLD – Gündem CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezası. Gazeteci Adem Yavuz Arslan bu konuda AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 3 kanun, bir KHK ile ‘işi’ nasıl bitirdiğini, CHP’nin nasıl bir hata yaptığını açıkladı. Peki Canan Kaftancıoğlu kararından sonra ne gelecek? İşte Adem Yavuz Arslan’ın bu konudaki analizi…

 

Karabük’te kız öğrencilere mülakat adı altında hukuksuz sorgu yapılıyor

Okumaya Devam Et

Ekonomi

Resmi Gazete’de ilginç karar: Merkez Bankası’na haciz mi gelecek?

Resmî Gazete’de yayımlanan kararla Merkez Bankası’ndaki yabancı ülke merkez bankalarına ait para, alacak, mal, hak ve varlık haczedilemeyecek. Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt beklenen kur şoku öncesi bu kararın niçin alındığını açıkladı. Peki kararın Türkiye’ye etkisi ne olacak?

BOLD – Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, bugün Resmî Gazete’de yayımlanan Merkez Bankası’ndaki yabancı ülke merkez bankalarına ait para, alacak, mal, hak ve varlıkların haczedilemeyeceğine yönelik kararı yorumladı.

Merkez Bankası’nda haciz alarmı verildiğini vurgulayan Bozkurt, kararın zamanlaması ve içeriğine dikkat çekti. Karar nedeniyle söz konusu hesaplar üzerine ihtiyati tedbir ve ihtiyati haciz konulamayacağını da vurgulayan Bozkurt, kararın hangi ülke için alındığı ile ilgili kulis bilgileri de paylaştı. Merkez Bankası’nın bu kararla ilgili hedefi ne ve kararın Türkiye’ye etkileri ne olacak? İşte detaylar…

 

 

Kılıçdaroğlu’nun terörist yetiştirdiğini öne sürdüğü SADAT nedir?

Okumaya Devam Et

Videohaber

Ümit Özdağ’ın mülteci operasyonu hedefine ulaştı mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Ümit Özdağ hakkındaki sözleri sonrası gündem bir anda değişti. Türkiye mültecileri konuşmaya başlarken, tüm sorunlar unutuldu. Gazeteci Cevheri Güven, Özdağ’ın çıkışının Mansur Yavaş’a yönelik olduğuna dikkat çekti. 

BOLD – Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın ani çıkışlarının mülteciler dışında Mansur Yavaş’la da ilgisi bulunuyor. Millet İttifakı’nı hedef alan Özdağ’ın çıkışlarını mercek altına alan Gazeteci Cevheri Güven, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bu işin neresinde olduğunu da açıkladı.

Güven, mültecilerin aniden ortaya çıkan ve tepki çeken videolarının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Özdağ arasında başlayan tartışma sonrası  “namus” eksenine oturtulmasından, Soylu’nun kendisini Özdağ’a paspas yaptırmasına kadar giden süreci analiz etti. İşte detaylar…

 

 

Hapse girecek Kaftancıoğlu’ndan Erdoğan’a: “Şimdi bir kez daha O ve şürekası düşünsün”

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar