Connect with us

Medya

Eymür’ün açıklamaları tartışmayı alevlendirdi: MİT’e bağlı gazeteciler kimler?

Eski MİT’çi Mehmet Eymür’ün basındaki MİT’çilere ilişkin açıklaması sonrası önce Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, şimdi de gazeteci Lube Ayar’dan yeni iddialar geldi. Ayar, kendisinin MİT tarafından işinden atıldığını öğrendiğini iddia etti. 

BOLD – Eski MİT’çi Mehmet Eymür’ün T24’den Gökçer Tahincioğlu’na yaptığı açıklamaların yankıları sürüyor. Eski MİT’çi Mehmet Eymür’ün medya sektöründe çok sayıda MİT’e çalışan gazeteci olduğunu açıklamasının ardından Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay ve gazeteci Lube Ayar’dan MİT’çi gazetecilerle ilgili açıklama geldi.

HALA YAZMAYA DEVAM EDİYOR

Cumhuriyet’teki ‘MİT elemanı’ ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Atalay, “İlhan Selçuk, ‘aman ses etmeyin, her gazetede istihbaratla ilişkili kişiler bulunur, biz hiç olmazsa birini öğrenmiş, bilmiş olduk’ demişti.” ifadelerini kullandı. Atalay son olarak da, “Hala başka bir ulusal gazetede yazıyor o gazeteci” dedi.

MİKDAT’IN ADAMLARI BASINDA BAŞ KÖŞEDELER

Gazeteci Lûbe Ayar da Mehmet Eymür’den kendisinin eski MİT Müsteşar Yardımcısı Mikdat Alpay’ın talebiyle Fatih Altaylı’nın işine son verdiğini öğrendiğini söyledi. Ayar, Eymür’ün “İyi bir gazetecisin. Fakat korkarım artık senin medyada bir görev alman mümkün değil. Çünkü Mikdat’ın MİT’teki görevi medyadır. Hala onun serpiştirdiği adamlar basında baş köşelerde. Bu adamlar yaşadığı sürece sen bu mesleği unut!” dediğini kaydetti.

EYMÜR, MİT’Çİ GAZETECİLERİ ANLATTI

Gazeteci Ayar, Eymür’ün kendisine, “Sen emeğinle bu meslekte yer edinmiş birisin. Fakat herkesi kendin gibi sanma gafletinde bulunma. MİT’in olur vermediği gazetecinin önemli görevlere gelmesi imkansız” diyen Eymür, birlikte çalıştığım yayın yönetmenlerinin de aralarında bulunduğu MİT’çi gazetecileri anlattı.” dediğini aktardı.

Ayar’ın bu konu ile ilgili iddiaları şu şekilde:

ERDOĞAN’LA FACE TİME GÖRÜŞMESİ YAPAN DA MİTÇİ ÇIKTI

15 Temmuz gecesi AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ‘face time’ görüşmesi yapan ve MİT’in Basın Müşaviri tarafından canlı yayında aranan Hande Fırat’la ilgili de MİT’le irtibat iddiası bulunuyor.

Cezaevindeki mahpuslara görüntülü telefon ayrımcılığı: KHK’lıların görüşmesi yasak

Medya

Gazeteci Ali Ekber Ertürk yaşamını yitirdi

Sözcü gazetesinin Ankara muhabiri Ali Ekber Ertürk, yakalandığı kanser hastalığı sonucu 54 yaşında dün hayatını kaybetti. Ankara gazeteciliğinin tecrübeli ismi Ertürk, uzun yıllar siyaset, sağlık, Diyanet’le ilgili çarpıcı haberlere imza attı.

BOLD – Törende taziyeleri eşi Hanife Ertürk, çocukları Aren (7) ve Hezal (8) ile yakınları kabul etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ertürk Ailesi’ne ve Sözcü çalışanlarına başsağlığı diledi.

Ertürk için ilk tören 7 yıldır görev yaptığı Sözcü Ankara Bürosu’nun önünde yapıldı.

İki çocuk babası 54 yaşındaki Ali Ekber Ertürk için ikinci tören Mamak’taki Tuzluçayır Cemevi’nde düzenlenecek. Ertürk, bugün Sivas’ın Divriği ilçesine bağlı Avşarcık köyünde toprağa verilecek.

Ankara’nın deneyimli politika muhabirlerinden Ertürk, vatandaş odaklı haberleriyle AKP iktidarının tepkisini çekiyordu.

Adalet Bakanlığı, ihraç Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur’a hukuksuzlukta sınır tanımıyor

Okumaya Devam Et

Medya

Habere sinirlenen Selçuk Tepeli su dolu kupayı kameraya fırlattı

Fox Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli canlı yayın sırasında çiftçilerin yarısının işi bıraktığı haberi nedeniyle sinirlerine hakim olamayarak masadaki su dolu kupayı kameraya doğru fırlattı.

BOLD – Fox TV Ana Haber’in sunucusu Selçuk Tepeli canlı yayında sinirlerine hakim olamadı. Tepeli, tarım arazilerinin katledilmesiyle ilgili bir haberini sunmasının ardından yok edilen tarım arazilerine ve çaresiz kalan köy halkı izin üzülüp, başka habere geçilmesi gerektiğini söyledi.

Fox Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli canlı yayın sırasında, Türkiye’deki çiftçilerin yarısının işi bıraktığı haberini okurken sinirlendi. Haberi tamamlamak istemeyen Tepeli, masadaki su dolu kupayı kameraya doğru fırlattı. Tepeli, “Şimdi bu ülkenin çiftçilik yapan inanlarının yarısı işi bıraktı. Gözünü seveyim geç abi, öbür habere geç” diyerek stüdyodan çıktı.

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Medya

İlber Ortaylı Halk Tv’de başka A Haber’de başka: Mültecilere ihtiyaç var

Suriyelilerin bayramı ülkelerinde geçirmesi üzerinden AKP’nin sığınmacı politikasını Halk TV’de katıldığı programda eleştiren Ortaylı, konuk olduğu A Haber’de mültecilere ihtiyaç olduğunu söyledi.

BOLD – Tayyip Erdoğan’ın bir hafta arayla yaptığı 2 farklı açıklama, sığınmacı tartışmalarını doruğa ulaştırdı.

A Haber’in canlı yayın konuğu olan Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, son günlerin tartışılan konusu mülteciler hakkında açıklama yaptı.

Türkiye’deki nüfusun yaşlandığı belirten Ortaylı, üretimde genç mültecilere ihtiyaç duyulacağını ileri sürdü.

İlber Ortaylı, Halk TV’de de yaklaşan bayram öncesi Suriyelilerin ülkelerine dönüp bayram sonrası dönmelerini eleştirdi.

“Sığınmacılar konusunda kontrolü kaçırdık” diyen Ortaylı “Biz şarktan gelenlere mülteci statüsü vermiyoruz. Sığınmacı dediğin bayramda piknik yapar gibi sınırın öbür tarafına gidip gelmez. O zaman orada kal. Sığınmacıya insani yardım dışında bir şey yapılamaz” ifadelerini kullandı.

AFGANLAR İÇİN SÖZLERİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Daha önce de “Afganlar olmasa hayvancılık biter” açıklamalarıyla gündeme gelen Ortaylı, tepkilerin odağı olmuştu.

Türkiye’nin uyuşturucu karteli: AKP’li baronlar

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar