Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHK’lı Nurdan Şenocak Gündüz, Kos Adası’nda ebediyete uğurlandı

İltica etmek için Ege Denizi’ni geçerken 2 Aralık Perşembe günü savcı eşi İbrahim Gündüz ile birlikte hayatını kaybeden katip Nurdan Şenocak Gündüz’ün cenazesi Kos Adası’nda toprağa verildi. İbrahim Gündüz’ün cenazesinin nereye gömüleceği ile ilgili ailesi henüz bir karar vermedi.

BOLD – 2 Aralık 2021’de iltica etmek üzere Yunanistan’a geçmek isterken Kos (İstanköy) Adası açıklarında teknelerinin alabora olması sonucu hayatını kaybeden KHK’lı savcı İbrahim Gündüz (36) ve eşi KHK’lı katip Nurdan Şenocak Gündüz’ün (35) cenazeleri için karar verildi. Nurdan Şenocak Gündüz, ailesinin talebi üzerine Kos Adası’nda toprağa verildi.

YUNANİSTAN’A GEÇMEK İSTERKEN HAYATLARINI KAYBETTİLER

Defin işlemi Kos Adası’nda Türklerin yaşadığı Platani (Germe) semtindeki tarihi Sır Molla Mehmet Efendi kabristanında gerçekleşti. 15 Temmuz’dan sonra çıkarılan OHAL dönemindeki KHK ile görevlerinden ihraç edilen ve daha sonra Osmaniye T tipi cezaevinde 15 ay hapis yatan savcı İbrahim Gündüz ile KHK’lı katip eşi Nurdan Şenocak Gündüz 2 Aralık 2021’de iltica etmek üzere Yunanistan’a geçmek istemişler, ancak sürat teknelerinin alabora olması sonucu Gündüz çifti boğularak hayatını kaybetmişti.

AİLE İBRAHİM GÜNDÜZ’ÜN CENAZESİ İÇİN KARAR VERMEDİ

Kimlik tespiti ve otopsi sonuçlarının ardından Nurdan Gündüz’ün cenazesi Yunanistan’ın Kos Adası’nda defnedildi. KHK’lı savcı İbrahim Gündüz’ün cenazesi ile ilgili ailesi henüz bir karar vermediği öğrenildi.

TÖRENE ADALET İNİSİYATİFİ GÖNÜLLÜLERİ DE KATILDI

Türkiye’den Yunanistan’a geçmek isterken Ege’de boğulan KHK’lı İhraç Savcı İbrahim Gündüz’ün eşi Nurdan Gündüz’ün cenaze törenine Avrupa Adalet İnisiyatifi Gönüllülerinden İhraç Hukukçu Hamdi Kalender de katılıp törende yaşananları Justice TV’nin Youtube kanalında anlattı. İbrahim Gündüz’ün kuzeni Hüseyin Gündüz de İbrahim Gündüz’ün cenazesinin son durumu ile ilgili bilgi verdi.

 

 

Başkanlık sistemi aileye de huzur getirmedi: Kadın cinayetleri arttı

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Kayyum, cezaevinde ölen tutuklu için tabut vermedi

Erdoğan rejiminin atadığı kayyumla yönetilen Van Büyükşehir Belediyesi, cezaevinde yaşamını yitiren yaşlı tutuklu için cenaze aracı ve tabut vermedi. 

BOLD – Kayyumun yönettiği Van Büyükşehir Belediyesi, cezaevinde yaşamanı yitiren 70 yaşındaki Ramazan Turan için cenaze aracı ve tabut vermedi. Aile, marangozdan tabut yaptırmak zorunda kaldı.

CEZAEVİNDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde yaşamanı yitiren Ramazan Turan’ın ailesi, otopsi işlemlerinin devam ettiği Van Adli Tıp Kurumu önüne geldi. Turan’ın ailesi, cenazeyi Hakkari’ye götürebilmek için Van Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nden araç talep etti.

AİLE CENAZE İÇİN TABUT YAPTIRDI

Müdürlük, bu talebe olumsuz yanıt verirken, aile tabut istedi. Tabut da verilmeyen aile, marangozdan tabut yaptırmak zorunda kaldı. Aile, işlemlerin ardından cenazeyi kendi imkanlarıyla Hakkari’ye götürecek.

 

Şenkal Atasagun kliği ve kulakçık programı

Okumaya devam et

Gündem

Şenkal Atasagun kliği ve kulakçık programı

Gazeteci Cevheri Güven, Youtube kanalından yayınladığı son video ile emniyet ve MİT içerisinde yuvalanan eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun liderliğindeki kliği ortaya çıkardı. Güven, klikle ilgili tüm detayları patreon hesabından yazdı.

BOLD – Yılın en önemli videosuyla izleyicisinin karşısına çıkan gazeteci Cevheri Güven, patreon hesabından da Ankara’daki klikle ilgili detaylı bilgilere yer verdi.

Yazısında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin AKP’yi kurtaran hamlelerine yer veren Güven, kliğin lideri emekli MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, organize suç örgütü lideri Alaaddin Çakıcı ve emniyetteki kliğin adamları hakkında ilginç bilgiler veriyor.

Kliğin üyelerinden Ağarcı kadroların 15 Temmuz sonrası Gülen Hareketi üyelerine ve askerlere ağır işkencelerin başını çektiğini vurgulayan Güven, kliğin Süleyman Soylu’nun içişleri bakanı olmasıyla da emniyetin tamamının ele geçirmek için harekete geçtiğine dikkat çekiyor.

İşte Güven’in ülkeyi paylaşmak için gizli oluşumunu sürdüren klikle ilgili kaleme aldığı yazı…

 

Taşlar yerine oturdu! Herkes bu videoyu konuşuyor: Nedir bu “Kulakçık Kliği”?

Okumaya devam et

Gündem

Cami kürsüsünden Sezen Aksu’yu hedef gösterdi

Cuma namazı sonrası cami içerisinde halka hitap eden AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sanatçı Sezen Aksu’yu hedef aldı. Erdoğan, “O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” dedi.

BOLD – Cuma namazını Üsküdar’da bulunan Çamlıca Cami’nde kılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısındaki sözler sebebiyle gündem olan sanatçı Sezen Aksu’yu hedef aldı. Erdoğan, “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” dedi.

ŞARKI 5 YIL ÖNCESİNE AİT

Sanatçı Sezen Aksu, 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısında geçen sözler üzerinden, iktidara yakınlığıyla bilinen kişi ve gruplar tarafından hedef gösterildi. Aksu’nun yazdığı şarkıda “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri dine hakaret olarak yorumlandı.

UZANAN DİLLERİ KOPARMAK GÖREVİMİZ

Son olarak, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da Aksu’yu hedef gösterdi. Cuma namazı sonrası cemaate seslenen Erdoğan, “Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir” dedi.

 

 

Adalet Bakanı Gül, Mustafa Kabakçıoğlu ve Nesrin Gençosman’la ilgili önergelere hâlâ cevap vermedi

Okumaya devam et

Popular

Shares