Connect with us

Gündem

AKP’nin Gülen Hareketi’ni hapsetmek için çıkardığı sulh ceza hakimliklerini cemaate yıktılar

Gazeteciler Murat Yetkin, Çiğdem Toker ve Deniz Zeyrek, onbinlerce Gülen Hareketi mensubunu tutuklamak için 2014’te kanunla kurulan Sulh Ceza Hakimliklerinin Gülen Hareketi’nin projesi olduğunu öne sürdü. Sosyal medyada büyük tepki çeken gazeteciler, yalan bilgiyi düzeltmek için bir açıklama da yapmadı.  

BOLD – Fox TV’de yayınlanan Orta Sayfa programında Gazeteci Murat Yetkin, AKP’nin 17-25 Aralık sonrasında Gülen Hareketi mensuplarını tutuklamak için 2014 yılında kurduğu Sulh Ceza Hakimliklerinin AKP ve Gülen Hareketi tarafından hayata geçirilen bir proje olduğunu öne sürdü. Bu iddiaya yılların gazetecisi Çiğdem Toker ve Deniz Zeyrek de destek verdi.

ONLARIN ETKİSİYLE ÇIKMIŞ BİR YASAYDI, DOĞRU MU DENİZ?

AKP’nin Gülen Hareketi’ni cezaevine koymak için 2014 yılında hayata geçirdiği Sulh Ceza Hakimlikleri gazeteciler Murat Yetkin, Çiğdem Toker ve Deniz Zeyrek tarafından Gülen Hareketi’ne yıkıldı. Murat Yetkin, Gülen Hareketi mensuplarının tutuklayan kararları veren Sulh Ceza Hakimlikleri’nin AKP ve Gülen Hareketi tarafından kurulduğunu öne sürdü. Yetkin, yayında “AKP ile Fethullah Gülen grubunun gayet içiçe çalıştığı bir dönemdi. Doğru mu Deniz? Aslında onların etkisiyle çıkmış bir yasaydı” dedi. Zeyrek de “Çok kolay tutuklayabilmek için” sözleriyle Yetkin’e destek verdi. Çiğdem Toker de bu iddiaya destek verirken, Nevşin Mengü tartışmayı sessiz bir şekilde izledi.

DERSİNİZE İYİ ÇALIŞMAMIŞSINIZ

Murat Yetkin’in bu iddiasına sosyal medyadan büyük tepki geldi. Gazetecilerin bu vahim hatayı düzeltmek içi sosyal medya hesaplarından bir açıklama yapmamaları da dikkat çekti. Sulh Ceza Hakimliklerinin Anayasa’ya aykırı olduğu iddiasıyla dava açtıktan sonra KHK ile ihraç edilen Hakim Kemal Karanfil, sulh ceza hakimlikleri yasasının, 17-25 Aralık yolsuzlukları sonrası, operasyon yapan polisleri tutuklatmak ve cemaati yok etmek için 28 Haziran 2014’te yürürlüğe girdiğini söyledi. Eskişehir 1 Sulh Ceza Hâkimi iken bu mahkemelerin kapatılması için AYM’ye başvuru yaptığını ancak bir oy farkla reddedildiğini belirten Karanfil, “AYM de Saray’ın baskısı , para makam vs. vaatleri ile az bir oy farkıyla başvurum ret edildi.( Not: Ret oyu veren Burhan Üstün’ün eşi, hemen sonrasında Yargıtay üyesi seçildi ve Burhan, AYM başkan vekili yapıldı.) Sulh Ceza Hâkimliği yasası, Erdoğan’ın Cemaati yok etmek ve polislere operasyon için geliştirdiği bir PROJE olduğunu bizzat kendisi itiraf etmişti.! Maalesef dersinizi iyi çalışmamışsınız.! AKP ve Erdoğan’ı eleştirmek, cesaret gerektirdiği için. Cemaate veya başkalarına vurarak, olayları çarpıtıyorsunuz. ” dedi.

 

AKP’li Kaynar’dan Bektaşilere ağır hakaret

 

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar