Connect with us

Gündem

Bahadır’ın babasının kelepçelerini çözseydiniz devlet yıkılır mıydı?

Elleri kelepçeli, 3 jandarmanın yakın markajında oğlunun cenazesine getirilen Nureddin Odabaşı’nın cami avlusunu inleten hıçkırıkları vicdan sahiplerin rahatsız etti. Can Dündar acılı babanın o hali için “vicdanları kanatmalıydı” derken, Cevheri Güven ise “Kelepçeleri çözseydiniz devlet yıkılırdı” diyerek sitem etti.

BOLD – KHK’lı babası 4 yıldır cezaevinde olan 16 yaşındaki Bahadır Odabaşı, gece saatlerinde yaşadığı apartmanın boşluğuna atlayarak hayatına son verdi. Öğretmen olan Nureddin Odabaşı 4 yıl önce Gülen Hareketi mensubu olduğu gerekçesiyle KHK ile kamudaki görevinden ihraç edildi. Daha sonra hakkında açılan dava kapsamında tutukladı. Elazığ Cezaevi’ndeki babasının durumundan dolayı psikolojisi bozulan Bahadır Odabaşı, “dışarı çıkıyorum” diye evden ayrıldı. Sabah ise apartman boşluğunda cenazesi bulundu. Yapılan araştırmada Bahadır’ın apartmanın 10’uncu katından apartman boşluğuna atlayarak intihar ettiği ortaya çıktı.

Bahadır Odabaşı’nın cenazesi bugün toprağa verildi. Cezaevinde bulunan babası Nureddin Odabaşı, elleri kelepçeli bir şekilde oğlunun cenaze namazına katıldı. Hıçkırıkları alanı inleten Odabaşı’na jandarmanın reva gördüğü muamele de tepki çekti. Elleri kelepçeli olan Odabaşı’nın sağ ve sol kolu ile ensesinden jandarma ekiplerinin tuttuğu görüldü.

Görüntüler ve yapılan muamele vicdan sahiplerini rahatsız etti.

BU YARA KANAR DA KANAR

Duyarsızlığa dikkat çeken Gazeteci Can Dündar, “16 yaşındaki Bahadır Odabaşı’nın yaşamını sonlandırması ve cezaevindeki KHK’lı babasının cenazede elleri kelepçeli halde gözyaşına boğulması vicdanları kanatmalıydı. Ama herkesin, başını çevirmek için bir mazereti var. Öyle olduğu sürece, bu yara kanar da kanar” ifadelerini kullandı.

ACININ TARİFİ YOK

Dökülen gözyaşından herkesin sorumluluğu olduğunun altını çizen gazeteci Gökhan Özbek, “Bahadır Odabaşı’nın babasının hıçkırıkları… Bu acının tarifi yok! Bu acının vebali susan herkesin boynunda! Siz sustukça Bahadırlar öldükçe bu ülkeye adalet gelmez!” dedi.

Acılı babaya reva görülen muameleye tepki gösteren gazeteci Cevheri Güven ise, “16 yaşındaki evladını kaybeden KHK’lı babanın kelepçelerini çözseydiniz devlet yıkılırdı” diye yazdı.

CİĞERİNİZ DE ATEŞ OLSUN

Hukukçu Cem Şenyayla da görüntülere tepki gösteren isimlerden. Odabaşı ailesine bu acıyı yaşatanlara seslenen Şenyayla, “Bu babanın gözünden akan her damla yaş sizin ciğerinize ateş olsun!” ifadelerini kullandı.

ALİ BABACAN’DAN TAZİYE MESAJI

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da yaşanan acıya duyarsız kalmadı. Babacan yaptığı paylaşımda, “Bahadır Odabaşı 16 yaşında aramızdan ayrıldı. KHK ile mağdur edilmiş bir ailenin çocuğu, hayata tutunmaya çalışırken umutsuzluğa yenik düştü. Adalete olan inanç tükendikçe gençlerin yaşama hevesi ellerinden alınıyor. Üzgünüm. Acılı aileye başsağlığı diliyorum” dedi.

Tutuklu KHK’lı baba, oğlunun cenazesine elleri kelepçeli katıldı

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar