Connect with us

Gündem

HSK üyesinin skandal sözleri: Beraat etmiş olabilirsin ancak bu yafta ile yaşamaya alışmalısın

İhraç hakim Hasan Bahadır Büyükavcı, 16 yaşındaki Bahadır Odabaşı’nın intiharı sonrası HSK üyesinin hukuku yok sayan sözlerini paylaştı. Büyükavcı, “İhracımın altında imzası olan HSK üyesi, bana “beraat etmiş olabilirsin ancak bu yafta ile yaşamaya alışman lazım” demişti. Vallahi alışmayacağız hukuk geri gelecek” dedi.

BOLD – 15 Temmuz sonrası oluşturulan KHK rejiminin hukuksuzluğu Hakimler ve Savcılar Kurulu üyesinin sözleriyle bir kez daha gündeme geldi.

Elleri kelepçeli, 3 jandarmanın arasında oğlunun cenazesine getirilen Nureddin Odabaşı’nın cami avlusunu inleten hıçkırıkları tüm Türkiye’yi etkilerken 16 yaşında bir gencin intiharı seçmesi de KHK rejimi ile ‘sosyal ölüm’e mahkum edilen toplumun bir kesimine yaşatılan zehirli havayı akıllara getirildi.

Sosyal medyadan genç Bahadır’ın intiharını değerlendiren Avukat Mesut Can Tarım, “Bir çok çocuk Bahadır Odabaşı ile aynı travmaları yaşıyor. Ancak kimisi kaldıramıyor, kimileri ise çaresizce bekliyor. KHK”lar ile yapılan hukuksuz uygulamalar bir yana toplum içimde ötekileştirme ve fişleme eylemleri ile bu travmaları bütün çocuklara yaşattılar.” ifadelerini kullandı.

KHK ile hakimlikten atılan ve şu an avukatlık yapan Hasan Bahadır Büyükavcı ise, KHK’lı babası 4 yıldır tutuklu olan 16 yaşındaki Bahadır Odabaşı’nın intiharını kendi yaşadığı olay paylaşarak değerlendirdi. Eski hakim Büyükavcı, kişinin suçsuzluğu ispatlansa bile KHK’lı olmanın bir ‘yafta’ gibi insanlara yapıştırılmak istendiğini belirtti.

ALIŞMAYACAĞIZ HUKUK GERİ GELECEK

Büyükavcı, paylaşımında “Tahliye olduktan sonra ihracımın altında imzası olan ve sonradan Yargıtay üyesi yapılan bir HSK üyesinin yanına gitmiştim. Bana aynen “takipsizlik almış veya beraat etmiş olabilirsin ancak bu yafta ile yaşamaya alışman lazım” demişti. Vallahi alışmayacağız hukuk geri gelecek!” ifadelerini kullandı.

Bahadır Odabaşı olayı ilk değil: İhraç ve tutuklamalar KHK’lı ailelerin yuvasını yıktı

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar