Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Helikopter kazasının ardından ilginç karar: O askeri birlik taşınacak

İstanbul 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığı’nda görev yapan 4 askerin şehit olduğu helikopter kazasının ardından, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) askeri kışlayı Trakya bölgesine taşıma kararı aldığını duyurdu.

Dün İstanbul Çekmeköy’de Kirazlıdere Mahallesi’nde bulunan Parkverde Sitesi yakınlarına UH-1 tipi bir askeri helikopter düşmüş ve helikopterde bulunan 4 asker şehit olmuştu.

Askeri helikopter UH-1, Çekmeköy İlçesi’de düştü 4 asker şehit oldu.

KAZANIN ARDINDAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kazanın ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Milli Savunma Bakanlığı askeri helikopterin düşmesine dair soruşturma başlattı.

2018 yılı kasım ayında İstanbul Sancaktepe’de eğitim uçuşu için havalanan aynı tip bir askeri helikopter binaların arasına düşmüş ve 5 asker şehit olmuştu.

4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığı’nda görev yapan 9 asker son 3 ay içinde iki ayrı helikopter kazasında şehit  düştü.

ASKERİ BİRLİK TRAKYA’YA TAŞINACAK

Kazanın ardından Milli Savunma Bakanlığı, “UH-1 helikopteri motor testi sırasında kaza kırımı meydana geldi. 4’üncü Kara Havacılık  Alay Komutanlığı Trakya’da bir bölgeye taşınacak.” şeklinde açıklamada bulundu.

İSTANBUL’UN EN KIYMETLİ ARAZİSİNE SAHİP

İstanbul’un hızla gelişen ilçeleri Sancaktepe ve Sultanbeyli arasında geniş bir araziye sahip olan 4’üncü Kara Havacılık Alayı şehrin ortasında kalan tek yeşil alan.

Alayın etrafında hızla yükselen konutlar kışlanın bulunduğu araziyi kıymetli bir hale getiriyor.

Cengiz İnşaat varsa ihaleyi başka firma alamaz!

Gündem

Kanser tedavisi gören eski Milletvekili Hatice Kocaman tutuklandı

Uzun süredir ciddi sağlık sorunlarıyla uğraşan eski HDP Siirt Milletvekili Hatice Kocaman, örgüt üyesi olduğu iddiasıyla Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevine konuldu.

BOLD – HDP Siirt eski Milletvekili Hatice Kocaman, Kürt sorununa çözüm için oluşturulan Demokratik Toplum Kongresi’nin çalışmalarına katıldığı gerekçesiyle dün tutuklandı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Hatice Kocaman hakkında örgüt üyesi olmak iddiasıyla açılan davanın Diyarbakır 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen ikinci duruşmasında savunma yapan Kocaman, örgüt üyesi olmadığını, atılı suçlamayı kabul etmediğini, bir dönem HDP Siirt Milletvekili olduğunu ve bundan kaynaklı DTK’yı bildiğini belirtti.

“ÖRGÜT ÜYESİ DEĞİLİM”

Kocaman, milletvekili olduklarını ve bundan ötürü DTK’ye davet edildiklerini belirterek “Partinin görevlendirmesi sonucu DTK’nın davetine katıldım. Birkaç panel ve toplantısına katıldım. Ancak kaç tanesine katıldığımı hatırlamıyorum. İddia edildiği gibi ben DTK üyesi değilim. Beni neden üye listesine yazmışlar bilmiyorum. DTK’nın demokratik özerklik ilan ettiğini bilmiyorum. Ben siyasi anlamda siyaset yaptım. Ben siyasetten ve partiden istifa ettim. DTK’nın basın açıklamalarına katılmadım.” dedi.

Kocaman’ın avukatı Şahin Aba müvekkili hakkındaki adli kontrol tedbirinin kaldırılmasını talep ederek, müvekkilinin kaçma şüphesi olmadığını, tedavi gördüğünü, haftada iki gün imza yükümlülüğü olduğunu ve adli kontrol talebinin kaldırılması talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, Ankara’daki soruşturma dosyasının akıbetinin sorulmasına, delil karartılmasını engellemek ve kaçma şüphesini ortadan kaldırmak için Kocaman’ın tutuklamasına karar verdi. Duruşmanın ardında gözaltına alınan Kocaman, işlemlerin ardından Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Kocaman’ın 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

“O peçeteye isimlerimizi değil umutlarımızı yazdık”

Okumaya devam et

Gündem

Merdivensiz devlet hastanesi

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde bulunan Vezirköprü Devlet Hastanesi, merdivensiz olarak hizmete açıldı. Başhekim, yangın merdivenlerinin kullanılacağını söyledi.

BOLD – Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 10 yıldır açılması için mücadele verilen ve geçen kasım ayında hizmete açılan 150 yataklı Vezirköprü Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı. Ancak pandemiden dolayı eksiklikleriyle beraber teslim alınan Vezirköprü Devlet Hastanesinin merdivenlerinin olmadığı ortaya çıktı.

YANGIN MERDİVENLERİ KULLANILACAK

Cumhuriyet’ten Cemil Ciğerim’in haberine göre gelen tepkiler üzerine hastane başhekimi, yangın merdivenlerinin servis merdivenleri olarak kullanılacağını, hastaneye gelenlerin bulabilmesi için ise tabela ve yazılarla acil çıkış merdivenlerine yönlendirileceğini söyledi. Samsun Sağlık İl Müdürlüğü ise bina içinde bölümler arası geçişin sağlanması için farklı alanlarda 8 adet merdiven ve 13 asansör bulunduğunu belirterek iddiaları yalanladı.

ASANSÖR OLDUĞU İÇİN KONULMADI

İl sağlık müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Hastanemizde tasarımı gereği, asansörler ana girişe merkezi bir konuma yerleştirilmiş, merdivenler ise taşımada asansörlerimizi destekleyici olarak yan bölümlere konumlandırılmıştır. Merdivenlerimizin bulunduğu alanlar ve merdiven kapılarımız hem hasta geçişi için kullanıma uygun hem de olası yangın anında dayanıklı, açma kolaylığı sağlayan kapılarıyla yangından koruyucu özelliktedir” denildi.

PROJEDE BİR EKSİKLİK VARMIŞ GİBİ GELDİ

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Erhan Usta ise hastanede incelemelerde bulundu. Başhekimin tüm asansörlerin yeterli olduğunu söylediğini belirten Usta, “Başhekim yangın merdivenlerinin gerekirse servis merdiveni olarak kullanılabileceğini ifade etti. Olabilir, burada başhekimin yapabileceği bir şey yok. Sanki projede bir eksiklik varmış gibi geldi. Başka diğer hastanelere de bakarak yani bu unutulmuş bir şey mi yoksa projenin bir gereği mi bakacağız. Projenin gereği böyleyse yanlış, onu söyleyeyim” dedi.

Uyuşturucu verdi, tecavüz etti, dayak attı ve serbest bırakıldı

Okumaya devam et

Gündem

Geçen yıl 10.9 milyar lira harcayan Diyanet’e bu yıl 12.9 milyar bütçe

Diyanet İşleri Başkanlığı geçen yıl 10.9 milyar liralık harcama ile Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Kültür ve Turizm, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik ile Ticaret bakanlıklarından fazla harcama yaptı. Diyanet’in bu yılki bütçesi de 12.9 milyar lira olacak.

BOLD – Milyarlarca liralık bütçesi ile birçok idareyi geride bırakan Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020’deki toplam harcaması ile de birçok bakanlığı geçti. Diyanet’in yıllık gideri, aralarında Kültür ve Turizm, Sanayi ve Teknoloji ile Çevre ve Şehircilik bakanlıklarının da bulunduğu 6 bakanlıktan daha fazla oldu. Diyanet, yıllık gideri ile genel bütçeli toplam 40 idarenin büyük bir bölümünü de geride bıraktı.

6 BAKANLIKTAN FAZLA HARCAMA YAPTI

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 2020 bütçe gider tablosuna göre, Diyanet İşleri Başkanlığı geçen yıl toplam 10.9 milyar TL harcama yaptı. Diyanet, 2020’deki 10.9 milyar TL’lik gideri ile yine birçok bakanlığı geride bıraktı. 6 bakanlıktan daha fazla harcama yapan Diyanet’in toplam bütçe giderinde geride bıraktığı bu bakanlıklar şöyle: Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Kültür ve Turizm, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik, Ticaret.

27 İDARENİN BÜTÇESİNİ DE GERİDE BIRAKTI

Yine bakanlığın tablosunda, genel bütçeli toplam 40 kamu idaresinin yıllık giderleri de yer aldı. Bu idareler içinde 16 bakanlık, Cumhurbaşkanlığı, yüksek yargı organları ve TBMM de bulunuyor. Diyanet’in 2020 gideri bu 40 genel bütçeli idarenin 27’sinden daha fazla oldu. Diyanet’in bu yılki bütçesi ise 12.9 milyar TL olarak belirlendi. Bu bütçe ile Diyanet, 7 bakanlığı geride bırakıyor. Bu bakanlıklar şöyle: İçişleri, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Kültür ve Turizm, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik, Ticaret.

Uyuşturucu verdi, tecavüz etti, dayak attı ve serbest bırakıldı

Okumaya devam et

Popular